Роль сімейного лікаря у розвитку системи громадського здоров’я

Проведено семінар – тренінг : «Роль сімейного лікаря у розвитку системи громадського здоров’я» . Голова комісії з реорганізації – т.в.о головного лікаря обласного центру здоров’я Сергій Новосад – ознайомив присутніх з перспективами розвитку системи громадського здоров’я в Україні. Він акцентував на тому, що здоров’я населення є однією з найбільших цінностей, необхідною умовою для соціально-економічного розвитку країни.

 Сергій Новосад розповів про основні оперативні функції системи громадського здоров’я, про примірну структуру та перспективи розвитку регіонального центру громадського здоров’я, а також про комплекс заходів, які планується провести в рамках відзначення Тижня громадського здоров’я.

Головний спеціаліст (з терапії) відділу організації надання медичної допомоги та режимно-секретної роботи управління охорони здоров’я обласної державної адміністрації Микола Берник ознайомив лікарів сімейної медицини з основними акцентами реформування первинної ланки закладів охорони здоров’я. Розповів про концепцію, яка визначає систему громадського здоров’я як комплекс інструментів, процедур та заходів, що реалізуються державними та недержавними інституціями для зміцнення здоров’я населення, попередження захворювань, збільшення тривалості активного та працездатного віку і заохочення до здорового способу життя шляхом об’єднання зусиль усього суспільства.

Наступною темою семінару-тренінгу було «Виявлення візуальних форм раку у практиці сімейного лікаря». З основними аспектами вчасного виявлення онкології у населення ознайомив к.м.н. завідувач хірургічним відділенням обласного онкологічного диспансеру Анатолій Протопопов.

Олег Яковенко, к.м.н., завідувач пульмонологічного відділення, лікар-пульмонолог Волинської обласної клінічної лікарні, член групи експертів управління охорони здоров’я облдержадміністрації за напрямом «Фтизіатрія. Пульмонологія» презентував доповідь про хронічне обструктивне захворювання легень від профілактики до легеневої реабілітації згідно GOLD 2019, було обговорено з присутніми лікарями ряд практичних ситуацій та отримані рекомендації.

Про вакцинацію у діяльності сімейного лікаря, як один з важливих аспектів громадського здоров’я розповіла присутнім Ірина Грабовська-Микитюк, лікар-імунолог дитячий педіатричного відділення №3 Волинського обласного дитячого територіального медичного об’єднання. Нема ефективнішого методу попередити вакцинкеровану хворобу, її ускладнення та смерть, ніж щеплення, констатувала лікар.Сімейні лікарі мали можливість обговорити всі актуальні питання щодо вакцинації та отримати практичні поради.

На важливості інфекційного контролю в практиці лікарів первинної ланки наголосив присутнім лікар-епідеміолог Павло Пахолюк, координатор групи експертів управління охорони здоров’я облдержадміністрації за напрямом «Епідеміологія. Мікробіологія і вірусологія».

Наталя Орлецька, заступник головного лікаря КЗ «Волинський обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІдом» ознайомила з системою моніторингу та оцінки, та її роль у регіональних центрах громадського здоров’я».

Фахівець зі зв’язків з громадськістю та пресою обласного центру здоров’я, журналіст телеканалу UA:Волинь Лариса Андрійчук націлила лікарів на важливість комунікації сімейного лікаря зі ЗМІ для розвитку системи громадського здоров’я, провела тренінг щодо вміння правильної подачі інформації для її об’єктивного висвітлення.