Селекторна нарада з актуальних питань організації проведення вакцинації.

16 грудня 2019 року проведено селекторну нараду із відповідальними   за організацію вакцинації в закладах охорони здоров’я області. 

 У вересні-листопаді поточного року фахівцями управління охорони здоров’я проведено 3 семінари-тренінги із медичними працівниками з актуальних питань імунопрофілактики, в яких взяло участь більше 250 осіб.

 Заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Валерій Руцький  ознайомив присутніх з охопленням вакцинацією проти кору   станом за 11 місяців 2019 року:   90,2% у 1 рік та у 6 років – 90,8%, додатковими заходами охоплено 82,4% дітей у віці 2 роки і старше та 89,6% дітей у віці старше 7 років.

Згідно оперативних даних щодо проведення додаткових заходів по імунізації проти кору серед дорослого та дитячого населення при плані 289 тис. осіб не щепленими залишаються близько 6,8 тис. населення (з них 3 тис. по віку).

За 10 місяців 2019 року охоплення вакцинацією проти дифтерії(кашлюку та правцю) становлять: АКДП-3 (діти до 1 року) – 69,7%, АКДП-4 (діти 18 міс.) – 69,3%, АДП (діти 6 років) – 66,4%, АДП-м (діти 16 років) – 91,1%, АДП-м (дорослі) – 83,4%.

Показники охоплення щепленнями, в цілому, відповідають забезпеченню закладів охорони здоров’я імунобіологічними препаратами та є кращими в порівнянні із річними показниками за останні п’ять років.

Ірина Грабовська-Микитюк, лікар-імунолог дитячий педіатричного відділення Волинського обласного дитячого територіального медичного об’єднання  ознайомила присутніх з наказом №2070 МОЗ України «Про внесення змін до Календаря профілактичних щеплень в Україні та Переліку медичних протипоказань до проведення профілактичних щеплень», зупинилась на основних змінах даного наказу.

Про напружену ситуацію в області щодо забезпечення закладів охорони здоров’я області імунобіологічними препаратами для профілактики поліомієліту (оральна – ОПВ) розповів лікар-епідеміолог Павло Пахолюк  – отримано 53,1% від реальної потреби та для профілактики дифтерії, правцю (АДП) – 50,5% відповідно. Управлінням охорони здоров’я облдержадміністрації з квітня 2019 року ведеться робота щодо перерозподілу зазначених вакцин із інших областей. Постійно проводиться моніторинг стану холодильного обладнання та дотримання умов «холодового ланцюга» на всіх етапах транспортування, зберігання та використання вакцин.