Селекторна нарада з питань профілактики кору

Вже вдруге проводиться селекторна нарада пов’язана із спалахом кору в Україні. Для участі в нараді запрошені головний позаштатний спеціаліст управління охорони здоров’я обласної державної адміністрації Павло Пахолюк, директор ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України» Наталія Янко та завідувач відділу епідемічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань Ірина Єнжиєвська, дитячі інфекціоністи, педіатри, сімейні лікарі. Питання профілактики захворювання на кір стоїть на контролі в Міністерстві охорони здоров’я та Кабінеті Міністрів України – повідомили на нараді.

На сьогодні випадків кору в Волинській області не зареєстровано. Проте, враховуючи багаторічні спостереження, циклічність виникнення епідемічних ускладнень, аналіз охоплення щепленнями населення, прогнозується неблагополучна ситуація з кору.

Єдиним шляхом профілактики кору та запобігання ускладнень від нього лишається проведення дітям профілактичних щеплень, внаслідок чого і виробляється імунітет до хвороби.

До обговорення на селекторі запропоновано План заходів з посиленої рутинної імунізації проти кору в Україні.

І ще раз наголошувалось на тому , що епідемічне благополуччя з кору  у всіх областях потребує уваги перш за все у питаннях досягнення стабільно високих показників щеплення.