Семінар-тренінг для сімейних лікарів  первинної ланки медицини

У рамках відзначення Всесвітнього дня боротьби з інсультом працівниками КП «Волинський обласний центр громадського здоров’я» Волинської обласної ради проведено два семінари-тренінги для сімейних  лікарів  первинної ланки   на  тему «Інсульт. Надай життю шанс».

З вітальним словом до присутніх звернувся т.в.о директора КП «Волинський ОЦГЗ» Сергій Новосад, він зазначив на  актуальності та   важливості таких тренінгів для практикуючих лікарів у їхній щоденній роботі.

Головний спеціаліст з терапії   управління охорони здоров’я облдержадміністрації Микола Берник акцентував увагу лікарів загальної практики сімейної медицини на основні аспекти профілактики та діагностики інсульту серед населення області. Також він розповів про роль сімейного лікаря в прихильності пацієнта до профілактики та попередження    ризиків виникнення гострого  порушення  мозкового кровообігу(інсульту).

Ольга Шульга, к.м.н., завідувач неврологічного відділення Волинської обласної клінічної лікарні, розповіла  про місце сімейного лікаря в клінічному маршруті пацієнта з гострим порушенням мозкового кровообігу, практично продемонструвала  надання першої допомоги сімейним лікарем хворому з гострим інсультом: що потрібно і чого варто уникати.  Також було акцентовано увагу  на  сучасних  підходах до діагностики інсульту та організації роботи інсультних  центрів.

Про покази і протипокази для проведення тромболітичної терапії, фармакотерапію гострого періоду інсульту, шкалу оцінки інсульту (FAST)   розповіла присутнім Юлія Вадзюк, кандидат фармацевтичних наук, доцент кафедри управління та економіки фармації з технологією ліків Тернопільського національного медичного університету імені І.Я. Горбачевського.

По закінченню семінар-тренінгу усім учасникам  було вручено сертифікати.