Школа головної медичної сестри

«Школа головної медичної сестри» пройшла сьогодні для головних медичних сестер області.

В світлі реформування галузі охорони здоров’я неможливо переоцінити роль медичної сестри в роботі лікувально-профілактичного закладу.  

Медична сестра перша в лікувально-профілактичній установі зустрічає хворого і від того, яким буде це спілкування, може залежати навіть доля цієї людини.

В Україні триває медична реформа, яка стосується конкретно всіх, адже її мета — забезпечити всім громадянам України рівний доступ до якісних медичних послуг та побудувати систему охорони здоров’я, в центрі якої знаходиться пацієнт.

Про питання реформи спеціалізованої медицини    розповіла присутнім Марія Гогоша, завідувач відділу аналітичної обробки інформації, акредитації та ліцензування КП «Волинський обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики»

Єдиним джерелом фінансування з державного бюджету для медичних закладів стане контракт з НСЗУ, для цього всім закладам охорони здоров’я потрібно зробити три важливі кроки:автономізуватися, комп’ютеризуватися та підключитися до Електронної системи охорони здоров’я через відповідну медичну інформаційну систему (МІС).

 Керівникам лікарень варто якомога тісніше співпрацювати з місцевою владою, щоб підготувати заклад до укладення договору з НСЗУ. Саме від медичної спільноти залежить, щоб громади усвідомили важливість трансформації системи охорони здоров’я.

Яким має бути дотримання Ліцензійних умов в частині кадрового забезпечення  ознайомила медичних сестер  Людмила Згоран –заступник начальника відділу медичних кадрів та планування УОЗ ОДА.

Відповідність спеціальним освітнім і кадровим вимогам молодших спеціалістів з медичною освітою працівників повинна бути підтверджена: дипломом про вищу освіту(молодший спеціаліст)державного зразка, свідоцтвом про проходження спеціалізації,посвідченням про присвоєння відповідної кваліфікаційної категорії , зазначила посадовець.

Головна медична сестра КП «Луцька ЦРЛ» Алла Яков’юк проінформувала про систему оцінювання якості надання медичної послуги молодшими спеціалістами з медичною освітою та молодшим медичним персоналом.

На закінчення семінару медичні сестри мали змогу задати питання до респондентів та отримали фахові відповіді.