Школа практикуючого лікаря

Сьогодні в залі колегії управління охорони здоров’я відбувся науково-практичний семінар «Школа практикуючого лікаря», який здійснюється за підтримки Міністерства охорони здоров’я України та завдяки тісній співпраці між Всеукраїнським Лікарським Товариством (ВУЛТ) та Головним управлінням охорони здоров’я м. Києва.

Проект діє для лікарів, які бажають підвищити рівень своїх знань щодо реформи в галузі медицини, про стандартні та нові методи в профілактиці та лікуванні різних захворювань. Заняття школи відбуваються у формі цікавих лекцій та презентацій, практичних занять та консультацій, обговорень найбільш актуальних проблем в медицині та шляхи їх вирішення.

Учасники школи — сімейні лікарі, а це дуже важливо. Адже в умовах реформування галузі, саме первинна ланка є тим форпостом медицини, від ефективної роботи якої, у першу чергу, залежить, як раннє виявлення захворювань, так і їх профілактика. Саме на сімейних лікарях лежить відповідальність вчасно виявити захворювання та правильно скорегувати процес лікування хворого, зокрема, змінити спосіб життя.

Заняття школи відбуватимуться у формі цікавих лекцій та презентацій, практичних занять та консультацій , які проводитимуть досвідчені спеціалісти. Запрошені до участі в заняттях лікарі слухають лекції з найбільш актуальних медичних питань, обмінюються досвідом надання медичної допомоги населенню, знайомляться з новими медичними технологіями.

“Школа практикуючого лікаря” у Луцьку стартувала із циклу лекцій та практичних занять із питань профілактики та лікування артеріальної гіпертензії. Перед лікарями виступила з лекцією професор кафедри терапії Української Військово-медичної Академії, кандидат медичних наук Селюк Мар’яна Миколаївна. «Жорсткий контроль артеріального тиску дозволяє майже в 2 рази знизити кардіоваскулярні ризики. Тому важливо, щоб лікування для пацієнта було підібрано адекватно і обов’язково ним контролювався тиск» – наголосила вона. Також науковець зазначила, що два види терапії – антигіпертензивна та метаболічна – дозволяють покращити якість життя пацієнтам та зменшити симптоми захворювання. Луцький міський кардіолог Романів Марія Євгеніївна виступила з доповіддю «Ендотеліальна дисфункція в кардіологічній патології». Про раціональні аспекти антибіотикотерапії позалікарняної пневмонії в загальній практиці розповів обласний пульмонолог області Яковенко Олег Костянтинович. Також обговорили найбільш успішні практики лікування артеріальної гіпертензії та провели порівняльний аналіз кількох апаратів для виміру артеріального тиску.