Ситуація із захворюваністю на грип та ГРВІ

За даними Держсанепідслужби України станом на 3.01.2016 року на грип та ГРВІ захворіло 127844 особи, із них 67,5 % становлять діти до 17 років. Показник захворюваності на грип та ГРВІ (сумарно) серед населення України складає 32,8 на 10 тисяч населення, що на 11,3 % менше ніж за минулий тиждень. Госпіталізовано 5928 осіб (4,6 % від захворілих), із них 73,8 % – діти до 17 років. За звітний тиждень зареєстровано 4 летальних випадки від грипу в м. Одесі.

Інтенсивність епідемічного процесу продовжує знаходитись на низькому рівні, що притаманно для цієї пори року.

Найвища захворюваність на грип та ГРВІ зареєстрована в Вінницькій – 59,6, найменша у Харківській областях – 12,6 на 10 тис. населення. Порівняно з минулим тижнем по всій території України відзначається зменшення інтенсивності епідемічного процесу. Темп приросту зменшився серед дорослого населення та дітей до 17 років на 7,1 % та 14,6 % відповідно.

Проведено 248 вірусологічних досліджень від хворих на грип та ГРВІ методом імунофлюоресцентної мікроскопії, з них у 28,2 % випадках результат позитивний. У структурі вірусів, визначених даним методом, найчастіше виділялись віруси парагрипу (52 %), в меншій кількості аденовіруси (21 %), РС-віруси (19 %), віруси грипу типу А (7 %) та В (1 %).

Станом на 03 січня 2016 р. вакциновано проти грипу 115476 осіб, що становить 0,3 % від загальної кількості населення, із них діти до 17 років – 20,0%. Щеплено 20,4 % осіб із груп ризику. Вакцинація здійснювалась в основному за рахунок коштів місцевих бюджетів. Незначна кількість проведених щеплень забезпечує індивідуальний захист щеплених, проте не створює загальний імунний прошарок серед населення.

В сезон поширення гострих респіраторних інфекцій, в томи числі грипу, в громаді з метою запобігання інфікуванню рекомендується дотримуватися наступного:

  1. Повноцінно харчуватися;
  2. Достатня тривалість сну;
  3. Провітрювати приміщення кожні 2 – 3 години;
  4. Мити руки із милом після громадського транспорту, відвідування громадських місць;
  5. Уникати місць скупчення людей.

Дотримуючись цих, на перший погляд простих лікарських порад, можна запобігти захворювання, та вберегти близьких, рідних, оточуючих від зараження.

Якщо, все ж таки, не вдалося вберегтися, то при перших ознаках хвороби (слабість, першіння в горлі, нежить, головна біль, підвищена температура) треба негайно викликати лікаря, який призначить відповідне лікування, і ні в якому разі не займатися самолікуванням.

Тільки так можна уникнути серйозних ускладнень, в першу чергу запалення легень, що часто виникають при самолікуванні.

Необхідно також дотримуватись певних правил поведінки безпосередньо під час хвороби, щоб вберегти від зараження інших членів сім’ї. Це дотримання ліжкового режиму, перебування в ізольованій та добре провітрювальній кімнаті, носіння захисної маски, користування окремим посудом та предметами особистої гігієни, тощо. В ситуації, коли в Вашому оточенні з’являється хворий на гостру респіраторну інфекцію, займайте активну позицію – робіть зауваження людині, яка кашляє чи чхає і не прикривається серветкою для носу.

Корисним може бути вживання великої кількості рідини (вітамінних чаїв з смородини, малини, калини і інше).

Сподіваємось, що ці поради стануть в нагоді.

Доброго Вам здоров’я і не хворійте!