Спільна нарада управління охорони здоров’я обласної державної адміністрації та Волинського  центру розвитку місцевого самоврядування

26 липня в управлінні охорони здоров’я облдержадміністрації відбулася виробнича нарада з питань організації надання медичної допомоги населенню об’єднаних територіальних громад області.

З вступним словом виступив заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Іван Грицюк. Присутні на нараді Анатолій Пархомюк– директор Волинського відокремленого підрозділу центру розвитку місцевого самоврядування і Микола Томчук – начальник управління містобудування та архітектури ОДА зауважили на важливості даного питання.

Про формування мережі закладів охорони здоров’я ОТГ ознайомила присутніх завідувач відділом аналітичної обробки інформації, акредитації та ліцензування обласного інформаційно-аналітичного центру медичної статистики Марія Гогоша.

Об’єднання територіальних громад області має можливість вибрати форму організації надання ПМД населенню, а це укладення договорів з районним ЦПМСД або ЦПМСД сусідніх громад в рамках міжмуніципального співробітництва,створення ЦПМСД у великих громадах (від 30 тис. населення),організація надання ПМД амбулаторією загальної практики/сімейної медицини, як юридичною особою, зауважила Марія Іванівна. На законодавчому рівні не прописані механізми взаємодії районних ЗОЗ та ЗОЗ ОТГ і є ще дуже багато невирішених питань, над якими треба працювати,- зауважила посадовець.

Завідувач сектору управління медичним персоналом та організаційної роботи відділу медичних кадрів, бухгалтерського обліку та планування управління охорони здоров’я облдержадміністрації Людмила Згоран наголосила на тому, що для повноцінного функціонування закладів охорони здоров’я в об’єднаних територіальних громадах необхідно провести процедуру прийому працівників за переведенням, згідно законодавства. Обов’язково потрібно визначити відповідальну особу за ведення Реєстру кадрів, підвищення кваліфікації медичних працівників.

Про основні вимоги до забезпечення обліку та звітності в закладах охорони здоров’я ОТГ ознайомила Людмила Форманчук – начальник обласного інформаційно-аналітичного центру медичної статистики.

– Як і було обговорено у виступах попередніх учасників наради, на заклади охорони здоров’я ОТГ поширюється вся існуюча нормативна база, незалежно від форми власності та підпорядкування. Для організації статистичного обліку та звітності важливим є той факт, чи ці заклади є в підпорядкуванні центрів ПМД за районним принципом, чи самостійно забезпечують весь спектр покладених на них обов’язків, а саме в розділі формування державної та галузевої статистичної звітності, підкреслила Людмила Євтихівна.

Керівники управління охорони здоров’я облдержадміністрації висловили сподівання на плідну співпрацю задля поліпшення надання медичної допомоги населенню області.