Сучасні підходи до впровадження програм інфекційного контролю

Про сучасні підходи до впровадження програм інфекційного контролю в закладах охорони здоров’я говорилося сьогодні на семінар-тренінгу, у якому   брали участь заступники директора з медсестринства, головні медичні сестри області.

З привітальним словом звернувся керівник КП«Волинський обласний центр громадського здоров’я»Волинської обласної ради Сергій Новосад. Він акцентував увагу присутніх на актуальності даної теми семінар-тренінгу та побажав плідної участі у роботі.

Лікар-епідеміолог Павло Пахолюк розповів учасникам тренінгу про сучасні підходи до організації роботи комісії з інфекційного контролю в закладах охорони здоров’я. Він зауважив на тому, що у світі рівень захворюваності на  інфекції, пов’язані з наданням медичної допомоги  пацієнтів і персоналу в закладах охорони здоров’я визнано індикатором якості та безпеки надання медичних послуг. Проінформував про прийняття  Указу Президента від 4 вересня 2019 року на підтримку рішення 72-ї сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я, згідно якого 17 вересня встановлено в Україні як День безпеки пацієнтів.

 Завідуюча централізованого відділення клінічної мікробіології ВОДТМО Наталя Шнайдер обговорила з присутніми дотримання правил асептики/антисептики при відборі проб матеріалу від пацієнта для мікробіологічних досліджень, дотримання правил асептики/антисептики при доставці проб матеріалу від пацієнта для мікробіологічних досліджень, підходи до ефективного консультування для медичних працівників з питань мікробіологічних досліджень, а також сучасні підходи до організації роботи мікробіологічного моніторингу у закладі охорони здоров’я.

З сучасними вимогами до проведення дезінфекції, ПСО та стерилізації виробів медичного призначення  ознайомила присутніх  головна медична сестра Луцької центральної районної лікарні Алла Яков’юк. Зокрема було опрацювано  наступні питання:

– важливість проведення дезінфекції, передстерилізаційної обробки (ПСО) та стерилізації виробів медичного призначення в закладі охорони здоров’я;

– документація, яка регламентує проведення дезінфекції, ПСО та стерилізації виробів медичного призначення в закладі охорони здоров’я;

– стандартні операційні процедури при проведення дезінфекції, ПСО та стерилізації виробів медичного призначення та їх використання;

– сучасні підходи до організації роботи стерилізаційного відділення.

«Стерилізація та деконтамінація інструментів і медичних виробів відіграють дуже важливу роль в запобіганні інфекцій, пов’язаних з наданням медичної допомоги (ІПНМД). Дійсно, не належна стерилізація хірургічних інструментів і дезінфекція виробів багаторазового використання, включаючи ендоскопи, респіратори, і багаторазові вироби для гемодіалізу, досі часто зустрічаються і призводять до виникнення ІПНМД.

Процеси стерилізації та деконтамінації є складними і відповідальними , вимагають спеціальної інфраструктури та обладнання і включають в себе кілька етапів,  починаючи з комлектації медичних виробів, процесів дезінфекції і стерилізації (репроцесингу), зберігання і розподілу їх до споживачів . Також величезне значення має належний рівень контролю процедури для оцінки процесів репроцесингу та правильного функціонування обладнання» – зауважила Алла Олександрівна.

Під час тренінгу учасники мали змогу задати питання фахівцям і отримати кваліфіковані відповіді. Проведення таких навчань сприяє посиленню знань і розуміння важливості інфекційного контролю в закладах охорони здоров’я області, зокрема в контексті розвитку системи громадського здоров’я.