Свічкова хода

Перше грудня для всіх людей — це привід звернути особливу увагу на таку серйозну загрозу для життя людей, як СНІД. Синдром набутого імунодефіциту в останні десятиліття поширюється планетою зі швидкістю епідемії. Нині зусилля багатьох держав спрямовані на профілактику захворювання. Заходи, що, зазвичай, відбуваються цього дня, поєднує Червона стрічка – символ надії на майбутнє без СНІДу.

Свічкова хода

Традиційно до Всесвітнього дня боротьби зі СНІД проводиться «Свічкова хода», на яку щорічно збираються сотні молодих людей: студенти ВУЗів і коледжів, старшокласники шкіл і ліцеїв м. Луцька, семінаристи.

В цьому році учасники «Свічкової ходи» запалили лампадки і виклали символічну червону стрічку – міжнародний символ боротьби проти СНІДу.

Перед присутніми виступили: головний лікар Волинського обласного центру профілактики і боротьби зі СНІД Олена Іванівна Макаренко, Української Православної Церкви Київського Патріархату отець Миколай, священнослужитель Української Православної Церкви Ілля Вишневський, начальник управління охорони здоров’я міської ради Микола Якимчук.

Померлих від цієї тяжкої хвороби вшанували хвилиною мовчання.

До слова: Уперше Всесвітній день боротьби з ВІЛ/СНІДом відзначили 1 грудня 1988 року. До нині головною метою акції є об’єднання й порозуміння, формування толерантного ставлення до ВІЛ-позитивних людей, подолання стигми та дискримінації щодо тих, хто живе з ВІЛ/СНІДом. Також організатори прагнуть привернути увагу молоді, проінформувати громадськість про шляхи передачі ВІЛ та наголосити на необхідності в проходженні тестування.