Тиждень безпеки дорожнього руху

До Тижня безпеки дорожнього руху в залі колегії  управлінні охорони здоров’я Волинської обласної державної адміністрації за участю  заступника начальника управління охорони здоров’я  Валерія Руцького, головного лікаря КЗ «Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Олега Куца, головного лікаря Волинського обласного наркологічного диспансеру Ігоря Шкаровецького, заступника начальника управління освіти, науки та молоді Тетяни Соломіної та  інспектора управління патрульної поліції у м. Луцьку Олександра Мартинюка було проведено прес-конференцію.

З вступним словом до присутніх звернувся заступник начальника управління охорони здоров’я  Валерій Руцький, який наголосив на важливості проведення таких заходів. Зазначив, що метою Тижня безпеки дорожнього руху є об’єднання зусиль державних органів, бізнесу, громадських організацій, наукової спільноти, засобів масової інформації на виконання державних і міжнародних програм з безпеки дорожнього руху. Україна є однією з найбільш небезпечних країн для учасників дорожнього руху. За роки незалежності на наших дорогах трапилось понад 1 мільйон дорожньо-транспортних пригод, в яких загинуло понад 166 тисяч осіб та було травмовано майже 1 мільйон 200 тисяч осіб. Кожен третій загиблий – дитина або молода людина віком від 5 до 29 років. [ngg_images gallery_ids=”17″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” images_per_page=2 ]

Соломіна Тетяна, заступник начальника управління освіти, науки та молоді,  акцентувала увагу на 10 стратегіях забезпечення безпеки дорожнього руху для дітей, а саме: контроль швидкості; зменшення випадків керування транспортним засобом у нетверезому стані; використання захисних касок велосипедистами і мотоциклістами; використання спеціальних сидінь для перевезення дітей в автомобілі; використання засобів для поліпшення видимості дітей на дорогах; посилення дорожньої інфраструктури; пристосування конструкції автомобіля; зменшення ризиків для молодих водіїв; надання належної допомоги постраждалим дітям; спостереження за дітьми поблизу доріг. Також зазначила, що в сім’ї має існувати культ відповідальності за своє життя. Потрібно відповідально ставитися до правил дорожнього руху прописаних сьогоденням.

Згідно статистичних даних Волинського обласного наркологічного диспансеру, щорічно  8-10 тисяч осіб звертаються в заклад для проходження обов’язкового наркологічного профілактичного огляду, серед них близько половини водії транспортних засобів; за 12 місяців 2015 року оглянуто 9037 осіб, серед яких 49,2% – водії; за 3 місяці 2016 року оглянуто 2558 осіб, серед яких 46,2% – водії.  Протягом  2015 року працівниками поліції у заклад було доставлено на медичний огляд водіїв транспортних засобів у зв’язку з підозрою на стан сп’яніння 1039 осіб, серед яких встановлено 384 факти алкогольного сп’яніння та 5 фактів наркотичного сп’яніння, що становить 37,4% від всіх оглянутих. Також у зв’язку з ДТП було проведено 443 медичних оглядів на стан сп’яніння, у 7,7% випадків зафіксовано факт сп’яніння. За 3 місяці 2016 року проведено 180 медичних оглядів водіїв на стан сп’яніння, що на 28,0% менше, ніж в минулому році; у зв’язку з ДТП – 94 огляди, що на 54,1% більше, ніж в минулому році. При порівнянні І кварталу 2016 та 2015 років спостерігається незначне зменшення кількості встановлених фактів сп’яніння серед всіх обстежених водіїв транспортних засобів (41,7% проти 52,4%), а також відчутне збільшення кількості встановлених фактів сп’яніння серед водіїв – учасників ДТП (16,0% проти 3,3%).

Згідно даних головного управління Національної поліції у Волинській області, майже на 70% більше автопригод на теренах області, ніж торік, зафіксовано протягом перших чотирьох місяців 2016 року. Збільшилась кількість ДТП з провини нетверезих водіїв. В області спостерігають збільшення кількості ДТП з постраждалими порівняно з аналогічним періодом минулого року. На території області облікували 282 ДТП з постраждалими за чотири місяці року (майже на 70% більше, ніж торік). Кількість загиблих приблизно однакова. З 216 до 348 збільшилася кількість травмованих в автопригодах. Найбільш аварійним місяцем став січень, коли зафіксували 30% усіх ДТП. Основними причинами ДТП є наїзд на пішохода, зіткнення. У квітні одним з поширених видів автопригод став наїзд на велосипедистів, особливо на дорогах державного значення. Серед причин ДТП – керування у стані алкогольного сп’яніння (49 ДТП з постраждалими). Всього інспекторами патрульної поліції було затримано 347 водіїв, які керували транспортом у стані алкогольного сп’яніння. Окрім цього, зафіксувано 7 ДТП з постраждалими дітьми (торік цей показник був дещо вищим – 9 автопригод). Одним із суттєвих чинників, які впливають на аварійність, є організація дорожнього руху та утримання вулично-шляхової мережі.