У Луцьку обговорили функціонування первинної ланки медицини у нових умовах фінансування в ОТГ

25 вересня відбувся семінар «Функціонування первинної ланки медицини у нових умовах фінансування в ОТГ».З вступним словом та привітанням до учасників семінару виступив  начальник управління охорони здоров’я Волинської обласної державної адміністрації Ігор Ващенюк . Він наголосив на важливості теми семінару і прозвітував про стан реформування системи охорони здоров’я у Волинській області.

За словами Ігоря Ващенюка, на Волині 12 комунальних некомерційних підприємств уклали угоди із Національною службою здоров’я, а 51 % волинян підписали декларації із лікарями. Також очільник управління охорони здоров’я наголосив на важливості табельного оснащення комунальних некомерційних підприємств та цілодобової допомоги.

Про спроможну мережу надання первинної медичної допомоги в ОТГ Волині детальніше розповіла завідувач відділу аналітичної обробки інформації ВОІАМС Марія Гогоша. У своєму виступі вона торкнулися питання ліцензії на медичну практику та умов укладення договору.

Далі присутні працювали в інтерактивному форматі на тему «Шляхи реалізації, моделювання, функціонування первинної ланки медичної допомоги у нових умовах фінансування в ОТГ». Представники ОТГ поспілкувалися про ризики на шляху впровадження первинної ланки медичної допомоги у нових умовах фінансування, питання забезпечення кадрового забезпечення межичними працівниками, ліцензування та акредитація закладів охорони здоров’я в ОТГ, укладення договорів з НЗСУ, 2019 рік фінансування ПМД, створення ЦПМД ОТГ, роль ОТГ в наданні якісних медичних послуг.

Головний спеціаліст відділу медичних кадрів та планування управління охорони здоров’я Волинської ОДА Жанна Черенкова підкреслила важливість агітаційної роботи серед населення, адже від цього залежатиме, скільки коштів отримають медичні заклади в ОТГ.

Радник з муніципальних послуг Волинського ЦРМС Петро Лавринюк зауважив на можливостях та механізмах міжмуніципального співробітництва для покращення якості медичних послуг в ОТГ.

Тренер з реформування охорони здоров’я Василь Височанський підкреслив важливість функціонування первинної ланки медицини у нових умовах фінансування в ОТГ.

Також обговорили можливість зібрати економістів і голів ОТГ, щоб поспілкуватися про фінансування у 2019 році.

Завершився семінар побудовою плану дій у медичній сфері в ОТГ.