«Українські дні атопічного дерматиту»

23 березня 2017 року на базі Волинського обласного шкірно-венерологічного диспансеру в рамках тижневика «Українські дні атопічного дерматиту» відбувся обласний семінар лікарів-дерматовенерологів. В семінарі взяли участь Корольова Жанетта Валентинівна, головний позаштатний спеціаліст МОЗ України за спеціальністю “Дитяча дерматовенерологія”, д.м.н., професор кафедри дерматовенерології Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика, яка підкреслила актуальність проблеми пов’язаної з високою захворюваністю на атопічний дерматит серед дитячого населення. Жанетта Валентинівна поділилась власним досвідом і сучасним поглядом на лікування даної патології. Розповіла про нові можливості контролю захворюваності нестероїдними засобами та догляду за шкірою з використанням емольєнтів з метою подовження клінічної ремісії. Було також наголошено на необхідність контролю оточуючого середовища (гіпоалергенна дієта, підбір одягу, уникнення стресових ситуацій).

Карпюк Леся Василівна, головний позаштатний спеціаліст по дерматовенерології управління охорони здоров’я облдержадміністрації ознайомила учасників семінару з захворюваністю на атопічний дерматит в нашому регіоні. Так в минулому році на Волині всього було зареєстровано 1764 випадків захворюваності на атопічний дерматит, серед них 84,6% – діти. Розповіла про засідання «Школи хронічних дерматозів», які проводяться в диспансері щоквартально для пацієнтів з атопічним дерматитом та членів родини, де бажаючі мають можливість детального ознайомлення з новими підходами до догляду та лікування атопічного дерматиту.

Леся Василівна розповіла про фототерапевтичне лікування хронічних дерматозів (псоріаз, вітіліго, атопічний дерматит, шкіряний свербіж, червоний плоский лишай та інші), яке проводиться в диспансері з лютого 2017 року всім пацієнтам з вказангою патологією з 5-ти річного віку, за умови відсутності протипоказань.

Лікарі-дерматовенерологи також мали можливість послухати доповідь Коровіна Сергія Ігоревича, д.м.н., професора, завідувача науково-дослідного відділення пухлин шкіри та м’яких тканин «Національного інституту раку», онкохірурга вищої категорії, який інформував дерматовенерологічну спільноту про нові можливості консервативного лікування базальноклітинної карциноми та роль дерматологів в профілактиці злоякісних новоутворів шкіри при проведенні скринінгових медичних оглядів населення.

Присутнім на заході хворим та членам їх родин розповсюджувались інформаційні матеріали: буклети, пам’ятки по харчуванню та догляду за шкірою.

Волинський обласний шкірно-венерологічний диспансер