В області продовжено ІІ тур додаткової імунізації проти поліомієліту до 18 грудня

В МОЗ України ухвалили рішення про продовження другого раунду додаткової вакцинації проти поліомієліту до 18 грудня 2015 р. у зв’язку з невисоким рівнем охоплення щепленнями. В ІІ турі вакцинації підлягають діти віком від 2 місяців до 6 років. Вакцинація в рамках ІІ раунду проводиться в закладах охорони здоров’я та за потреби виїзними бригадами, після огляду дитини за інформованою згодою одним з батьків або іншим законним представником дитини. Волинь отримала 110 тис доз вакцини проти поліомієліту: інактивована поліомієлітна вакцина (ІПВ) та оральна поліомієлітна вакцина. Вакцина є доступною у закладах охорони здоров’я області.

Станом на 14 грудня в області щеплено майже 35 тис. дітей віком від 2 місяців до 6 років, що становить 50,27% від загальної кількості тих, хто підлягає вакцинації.

Лікарями закладів охорони здоров’я області та обласного центру здоров’я активно проводиться санітарно-просвітницька робота серед населення щодо імунопрофілактики поліомієліту.

Імунізація – єдиний ефективний спосіб захистити здоров’я дітей.

Довідково: Вірус поліомієліту – це хвороба брудних рук, поширюється від людини до людини через фекалії та слину, особливо через заражену їжу та воду. Найбільш вразливими до поліомієліту є діти віком до п’яти років. Ліків від поліомієліту не існує. Імунізація є єдиним захистом від недуги. Більшість хворих стають інвалідами, а близько 5-10% помирає, кажуть в Дитячому фонді ООН (ЮНІСЕФ).

Є дикий вірус поліомієліту, який власне становить основну загрозу, може вражати центральну нервову систему, може спричиняти паралічі, закінчуючись смертю хворого, і саме цей вірус може швидко поширюватися в міжнародних масштабах.

А є вакциноасоційований поліомієліт – він може розвинутися у нещепленої дитини, яка контактувала із дитиною, яку вакцинували оральною «живою» вакциною, оскільки вірус впродовж 60 діб може виділятися з фекаліями. Проте теоретичний ризик незначний – 1 випадок на 7-14 мільйонів.

Ідея додаткової імунізації дітей в Україні від поліомієліту виникла тоді, коли на початку вересня на Закарпатті зафіксували два випадки паралічу у дітей, які не пройшли вакцинацію. Це були діти 2011 та 2014 років народження. Лабораторія ВООЗ підтвердила наявність вакциноасоційованого поліовірусу.