В Україні та світі відзначають тиждень грудного вигодовування

За ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я більше ніж в 170 країнах світу з 1 по 7 серпня проводяться заходи в рамках Всесвітнього Тижня підтримки грудного вигодовування. Приводом для його впровадження стало прийняття у серпні 1990 року декларації ВООЗ і ЮНІСЕФ, спрямованої на охорону, заохочення та підтримку грудного вигодовування.

Всесвітня акція «Тижня підтримки грудного вигодовування» була заснована як один із стратегічних методів популяризації та підтримки природного вигодовування. У 2018 році вона проходить під гаслом «Годування грудьми – основа життя».

Ще якихось 10 років тому багато матусь під впливом реклами намагалися швидше відлучити дитину від грудей, щоб зберегти кар’єру, соціальну активність та струнку фігуру. Сьогодні ж у тренді — годування грудьми.

Користь грудного вигодовування завдяки зусиллям лікарів та міжнародних організацій не викликає сумніву. А все більше голлівудських зірок, знаменитостей та просто пересічних жінок доводять, що годувати дитину материнським молоком і залишатись при цьому красивою та активною цілком можливо.

Матусі знають про користь грудного вигодовування, володіють інформацією про те, як правильно прикласти дитину до грудей, як харчуватися, скільки рідини пити. Вони сміливо вирушають до пологових будинків без сосок, пляшок, сумішей та пустушок.  

КОРИСТЬ ГРУДНОГО ВИГОДОВУВАННЯ ДЛЯ МАЛЮКА Й МАМИ

Мамине молоко — найприродніша їжа для маляти. Її користь проявляється у різних аспектах.

 Молоко:

  • завжди стерильно чисте, потрібної температури;
  • містить антитіла, підвищує імунітет;
  • змінює склад залежно від віку дитини й часу доби, тому малюк завжди отримує саме те, що йому треба;
  • містить кальцій, що легко засвоюється;
  • зменшує ризик появи карієсу;
  • покращує настрій завдяки вмісту ендорфінів, заспокоює малюка;

Для мам природний спосіб вигодовування не менш необхідний. У нього безліч переваг: починаючи зі швидшого відновлення у післяпологовий період і закінчуючи профілактикою раку грудей та економією сімейного бюджету.

Годування грудьми робить просто чудеса з молодими мамами, особливо в їх відношенні з дітьми. Мати і дитина взаємо щасливі від того, що потрібні один одному, і їх любов при цьому міцніє.