Відбулась чергова спільна міжсекторальна нарада щодо проведення додаткових посилених заходів з імунізації проти кору

Заступник начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Валерій Руцький акцентував увагу присутніх лікарів закладів охорони здоров’я області на організації виконання плану заходів з проведення додаткових посилених заходів з імунізації проти кору у Волинській області, затверджених наказом начальника управління від 18.06.2019 №213-од «Про посилення заходів щодо запобігання поширення захворювань на кір в області».

Заступник начальника управління освіти, науки та молоді обласної державної адміністрації Тетяна Соломіна доповіла про визначення обласного та регіональних координаторів від управління освіти, науки та молоді щодо проведення посиленої імунізації проти кору, а також щодо проведення після 01.08.2019р. спільних нарад медичних працівників та керівників закладів освіти з питань прийому дітей до навчально-виховних закладів.

Головні спеціалісти відділу організації медичної допомоги та режимно-секретної роботи управління охорони здоров’я обласної державної адміністрації Людмила Рожко та Микола Берник звернули увагу присутніх на важливості координації діяльності (в т.ч. подання звітності) закладами охорони здоров’я області при проведенні посиленої імунізації проти кору, а також на виконанні закладами охорони здоров’я, що надають первинну медико-санітарну допомогу, вимог нормативних документів щодо профілактичної спрямованості надання медичних послуг.

Сергій Новосад, т.в.о. директора Волинського обласного центру громадського здоров’я, наголосив на важливості проведення комунікаційних заходів закладами охорони здоров’я області із популяризації вакцинації.

Ольга Притолюк, завідувач кабінетом статистики надання медичної допомоги обласного центру медичної статистики, проінформувала присутніх про формування та подання даних цільових груп вакцинації проти кору.

Павло Пахолюк, лікар-епідеміолог Волинської обласної бази спеціального медичного постачання, доповів про зміну вимог у здійсненні епідеміологічного нагляду за кором, в зв’язку із набуттям чинності наказу МОЗ України від 23.04.2019 №954 «Про затвердження Порядку проведення епідеміологічного нагляду за кором, краснухою та синдромом вродженої краснухи».

Проведення спільних нарад представників освіти та охорони здоров’я та вироблення спільного плану дій дає надію на покращення ситуації з захворюваністю на кір у Волинській області.