Відкрито сучасне пульмонологічне відділення

Cучасне пульмонологічне відділення відкрилося на базі  Волинської обласної клінічної лікарні. «Ми відкриваємо не просто відділення з євроремонтом, а європейське, технічно оснащене відділення», – зауважив головний лікар Волинської обласної клінічної лікарні Іван Сидор. Відділення пульмонології розташовувалося у Боголюбах. Тому раніше хворим доводилося із райцентрів їхати до Луцька, а вже тоді – в Боголюби. Наразі ж у відділенні – 25 ліжкомісць.

Іван Сидор запевнив, що відділення створили за власноруч залучені кошти. Завідувач відділенням Олег Яковенко розповів, що до відкриття готувалися ще з кінця 2009 року. Меценати та спонсори не обов’язково давали гроші. Хтось допоміг плиткою, хтось будматеріалами, хтось чимось іншим.

 Помітним було і сприяння влади. Першим кроком було виділення у 2010 році 100 тисяч гривень з обласного бюджету на заміну вікон. Олег Яковенко розповів, що днями повернувся з Всесвітнього конгресу в Лондоні, там мав доповідь з приводу надання допомоги пульмонологічним хворим. Лікар запевнив, що мав змогу не тільки ознайомитися з теорією, але й проходити навчання в так званих симуляційних центрах. Тож тепер має досвід медичного менеджменту та знайомий з сучасними технологіями.

 «У відділенні є сучасна лабораторія дихання, палати для неінвазивної респіраторної підтримки і діагностики синдрому нічного апное (тимчасового припинення дихальних рухів під час сну), діагностики алергологічної патології (in vivo)», – розповів Олег Яковенко.

Маємо надію, що відкриття такого високоспеціалізованого відділення покращить надання медичної допомоги населенню нашої області.