Відкриття бактеріологічного відділу клініко-діагностичної лабораторії

Сьогодні в обласному територіально-медичному протитуберкульозну об’єднанні відбулося відкриття бактеріологічного відділу клініко-діагностичної лабораторії у новому корпусі. Участь у відкритті взяли начальник управління охорони здоров’я Волинської облдержадміністрації І. Ващенюк, доктор медичних наук, професор, завідувач лабораторії мікробіології Національного інституту фтизіатрії і пульмонології імені Яновського О. Журило, керівник Референс-лабораторії з мікробіологічної діагностики туберкульозу МОЗ України, старший науковий співробітник лабораторії мікробіології Національного інституту фтизіатрії і пульмонології імені Яновського, кандидат медичних наук А. Барбова, генеральний директор обласного територіального медичного протитуберкульозного об’єднання, доктор медичних наук Ю.Валецький.

Відкриття бактеріологічного відділу

Особливістю теперішнього етапу епідемії туберкульозу є те, що збудник хвороби пристосувався до основних, найбільшефективних протитуберкульозних преператів, а нових препаратів останні 40 років не синтезовано в світі. Так, біля 20% хворих, що захворіли на цю недугу вперше, інфіковані таким збудником, а серед тих що захворіли повторно – більше 50%. І така ситуація має тенденцію до прогресування.

Надзвичайно важливим у встановленні діагнозу туберкульозу та виборі правильної схеми лікування є виявлення збудника у конкретного пацієнта та визначення його чутливості до протитуберкульозних преператів. Тому, з року в рік лабораторна діагностика туберкульозу зазнає нових змін – вдосконалюються класичні методи і впроваджуються нові, які засновані навіть на дослідженні геному мікобактерій туберкульозу (молекулярно – генетичні дослідження). За останні роки була придбана сучасна лабораторна аппаратура яка дає можливість проводити такі дослідження (ламінарні шафи другого ступеня захисту, морозильна камера для збереження культур МБТ, швидкісні антиаерозольні центрифуги, термостатичні шафи з сенсорним керуванням, автономна система BACTEC MG-960, система Gene Xpert для молекулярно генетичного метода дослідження методом ПЛР у реальному часі), вартість якої складає 1 млн. 980 тис. з коштів Глобального Фонду боротьби з туберкульозом та 577 тис. 878 грн. з обласного бюджету.

Оскільки приміщення бактеріологічного відділу клініко – діагностичної лабораторії обласного територіального медичного протитуберкульозного об’єднання не відповідало санітарно – гігієнічним вимогам та вимогам інфекційного контролю, у 2012-2013 роках було реконструйовано старе житлове приміщення під лабораторний корпус. Фінансування було здійснено з коштів обласного бюджету і становило 1млн. 69,8 тис. грн. Будівельно-ремонтні роботи було виконано Тзов «Житлобуд 2».

В кінці листопада 2015 року відділ було переведено у реконструйоване приміщення. Лабораторія обладнана сучасною притяжно – витяжною вентиляцією, що має важливе значення для збереження здоров’я медичного персоналу, який там працює. Вартість перенесення обладнання у нове приміщення становило біля 70 тис. грн. із обласного бюджету. Кілька днів тому успішно було проведено її акредитацію. Функціонування такої лабораторії дає змогу лікарям – фтизіатрам в найкоротші терміни діагностувати туберкульоз і вчасно, не гаючи часу, призначати правильне лікування. Така лабораторія є однією з кращих в Україні.