Відкриття спеціальної палати для надання медичної допомоги хворим на туберкульоз взятим під варту

Сьогодні у Волинському обласному територіально медичному протитуберкульозну об’єднанні відбулося відкриття спеціальної палати для надання медичної допомоги хворим на туберкульоз взятим під варту.

Участь у відкритті взяли Валецький Ю.М. генеральний директор обласного територіального медичного протитуберкульозного об’єднання, Герасимчук О.В. начальник управління державної пенітенціарної служби України у Волинській області, Гембік С.В. начальник сектору охорони здоров’я управління державної пенітенціарної служби України у Волинській області, Новосад С.А. головний лікар обласного центру здоров’я.

Медична допомога хворим на туберкульоз, які знаходяться під вартою надається в умовах СІЗО та в обласному протитуберкульозному диспансері.

В СІЗО лікування отримують хворі не бацилярні і які знаходяться в задовільному стані. Хворі з бактеріовиділенням та ті, що потребують спеціалізованої медичної допомоги, лікуються в спеціальній палаті в обласному протитуберкульозному диспансері.

Лікування, обстеження, харчування, пацієнтів які утримуються під вартою в спеціальній палаті надається в повному об’ємі, що передбачено «Програмою протидії захворюванню на туберкульоз у 2012 – 2016 роках в області», затвердженою рішенням обласної Ради від 27.12.2011 року № 8/19.

Щорічно в спеціальній палаті проліковуються 3-5 пацієнтів.

До 2015 року медична допомога хворим на туберкульоз, які знаходяться під вартою надавалась в палаті з недотриманням вимог інфекційного контролю, як для пацієнта так і для охорони, приміщення для охорони не було, вартові знаходились в коридорі.

В травні 2015р. з обласного бюджету було виділено 98 400 грн. для облаштування спецпалати для хворих на туберкульоз взятих під варту та кімнати для охорони.

На даний час в обласному протитуберкульозному диспансері у виділеній палаті та в приміщенні для охорони, зроблено капітальний ремонт, проведено заміну вікон та дверей на металопластикові і встановлено решітки на вікна та двері, в спецпалаті встановлено апаратуру для відео спостереження, облаштовано санвузол, що відповідає вимогам чинного законодавства.