Відкриття Центру слуху і мови на Волині

Перший на Волині і другий в Україні Центр слуху і мови відкрили у Луцьку на базі Волинської обласної клінічної лікарні.

Участь у відкритті Центру слуху і мови  взяв вчений зі світовим іменем професор Генрік Скаржинський, який очолює Інститут фізіології та патології слуху у Польщі. Він першим у Польщі у 1992 році розробив та впровадив інноваційну програму лікування цілковитої глухоти за допомогою “равликових” імплантантів. Також на вікритті Центру були присутні голова Волинської облдержадміністрації Володимир Гунчик, начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Ващенюк, а також  українські та польські лікарі.

Центр – один із філіалів Міжнародного центр слуху і мови «Медінкус» та працює у співробітництві зі Світовим центром слуху, що у Польщі. На базі нашого закладу, переважно жителі Західної України, зможуть отримати висококваліфіковану допомогу та консультацію лікарів. Центр створено за аналогією до сучасних європейських медичних закладів, організація якого проходила під патронатом хірурга зі світовим іменем, одного з лідерів оперативної отоларингології, професора Генріка Скаржинського.

Після традиційного перерізування стрічки, консультанти і розробники проекту показали як працюватимуть над покращенням слуху. Допомогу зможуть отримати як дорослі, так і діти. Головний лікар обласної клінічної лікарні Іван Сидор зазначив, що центр використовуватиме передові сучасні технології, зокрема, проводитимуть оперативні втручання для вживлення спеціальних імплантатів, робитимуть мікрохірургічні операції на барабанній перетинці. Окрім проблем слуху, фахівці зможуть допомогти в області неврології, сурдопедагогіки, логопедії, психології.

Іван Миколайович повідомив: у клініку щоденно звертаються 15-20 дітей і дорослих із проблемами слуху, тож відтепер їх зможуть вирішити і на Волині.

– Приємно, що співпраця із нашими польськими партнерами продовжується у багатьох векторах. І нині, польська сторона доводить як із допомогою останнього слова техніки провести діагностику і надати ту допомогу, яка вкрай необхідна нашим пацієнтам. Саме з таких започаткувань і побудована наша дружба між Україною і польським народом, – резюмував Володимир Гунчик.

Крім того, центр пропонує пацієнтам телеконсультації за допомогою Інтернету зі спеціалістами Міжнародного центру, які зможуть дистанційно визначити діагноз, лікування та налаштувати процесор мови колерного імплантат пацієнта, котрий перебуває у Волинському закладі.

Проблеми слуху та шляхи їх вирішення об’єднали українських та польських фахівців під час спільної конференції на базі лікарні, де у професійному аспекті обговорили низку питань отоларингології.