Виробнича нарада у режимі відеоселекторного зв’язку

Сьогодні в овальному залі Волинської обласної ради за участі Світлани Мишковець – заступника голови облдержадміністрації, Ігоря Ващенюка – начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації, Ігоря Никитюка – директор департаменту фінансів облдержадміністрації та головних лікарів лікувальних закладів області пройшла виробнича нарада у режимі відеоселекторного зв’язку з головами районних державних адміністрацій, районних рад, міських (міст обласного значення) голів та головних лікарів лікувальних закладів районів і міст області.

Про забезпечення медичних установ області бюджетними призначеннями та медичною субвенцією на 2016 рік в розрізі районів та міст обласного значення доповів начальник управління охорони здоров’я Ігор Ващенюк. Він зазначив, що на 2016 рік медичної субвенції на регіон передбачено 1 118 899, 8 тис. грн., що на 43522,1 тис. грн. менше ніж у  2015 році. З місцевих бюджетів додатково виділено 68 306,5 тис. грн.

На сьогоднішній день керівникам лікувально-профілактичних закладів області дано вказівку, щодо призупинення виплат необов’язкового характеру, розробити заходи щодо оптимізації фінансових ресурсів, раціонального використання коштів, проводити енергозберігаючі заходи. Також вже найближчим часом з’явиться методика формування мережі вторинної ланки охорони здоров’я – госпітальних округів. Об’єднані громади отримають можливість самостійно розвивати систему надання первинних медичних послуг на своїй території.

Голови районних державних адміністрацій інформували про оптимізацію структури штатів лікувальних закладів районів, скорочення ліжкового фонду та реорганізацію малопотужних лікарень.

За словами Світлани Мишковець, той хто буде робити реформи, тому буде допомога. Формування госпітальних округів, на думку посадовця,  розв’яже існуючі проблеми зі створенням мережі якісних медичних послуг в об’єднаних громадах, а також узгодять дії центральних органів виконавчої влади і місцевого самоврядування у процесі подальшого реформування медичної галузі.