Виїзна колегія управління охорони здоров’я

1 жовтня 2015 року на базі Рожищенської центральної районної лікарні відбулась виїзна колегія управління охорони здоров’я Волинської обласної держадміністрації, на якій були присутні начальник управління Ващенюк І.С., члени колегії, обласні спеціалісти, керівники лікувально-профілактичних закладів області.

Серед запрошених гостей були присутні голови Рожищенської районної адміністрації Гайворонська І. М. та Рожищенської районної ради Музика А. Є.

Перед колегією проведено огляд Рожищенської центральної районної лікарні для ознайомлення з умовами перебування і наявним медичним обладнанням.

Із вступним словом виступив начальник управління охорони здоров’я Ващенюк І.С.

Головними темами обговорення на колегії охорони здоров’я обласної держадміністрації були:

  1. Стан надання медичної допомоги населенню в Рожищенському районі;
  2. Організація роботи з імунопрофілактики;
  3. Про стан санітарно-освітньої роботи в центрах первинної-медико санітарної допомоги;
  4. Про результати зарахування в інтернатуру та працевлаштування випускників ВНМЗ IV рівня акредитації у 2015 році;
  5. Організація роботи фармакотерапевтичних комісій в лікувально-профілактичних закладах області;
  6. Актуальні питання профілактики інфекційних захворювань;
  7. Організація роботи клініко-діагностичних лабораторій лікувально-профілактичних закладах області відповідно до вимог нового національного стандарту України.

Про стан надання медичної допомоги населенню в Рожищенському районі, основні проблеми та здобутки доповіли головний лікар Рожищенської центральної районної лікарні Редзій В.С. та головний лікар Рожищенського центру первинної-медико санітарної допомоги Мосійчук В. А. Свою увагу вони акцентували на залученні інвестицій у заклад, покращенні матеріально-технічної бази, кадровому забезпеченню лікарів різного профілю роботи, підвищенню фахового рівня спеціалістів.

Грицюк І. П. заступник начальника управління охорони здоров’я подякував головним лікарям, головним медичним сестрам за докладенні зусилля у проведені конкурсу професійної майстерності медичних сестер. Ознайомив лікувально-профілактичні заклади області з ходом підготови до впровадження діагностично-споріднених груп.

Згоран Л. А. завідувач сектору медичних кадрів та документування управління охорони здоров’я Волинської обласної держадміністрації, відзначила, що у 2015 році доїзд в інтернатуру випускників становив 100%, що досягнуто вперше за всю діяльність управління охорони здоров’я. До роботи у лікувальні заклади приступили 79 молодих спеціалістів, зокрема, 26 лікарів загольної практики – сімейні лікарі, 6 педіатрів, 7 акушер-гінекологів, 5 лікарів з медицини невідкладних станів.

Янко Н. В. начальник Головного управління Держсанепідслужби у Волинській області, зазаначила, що в області високий рівень імунізації населення, розроблені стратегії протидії поліомієліту, проводиться обстеження на ентеровіруси, а також розроблені заходи щодо епідемічних сезонних захворювань грипом та ГРВІ.

З організацією та нововеденнями роботи клініко-діагностичних лабораторій лікувально-профілактичних закладів області ознайомила присутніх Мілінчук Л. П., головний позаштатний спеціаліст з клінічної лабораторної діагностики.

На колегії також обговорювалися питання страхової медицини у майбутньому, обрахунку вартості медичних послуг та покращення матеріально-технічної бази.