Візит в.о. Міністра охорони здоров’я України Уляни Супрун на Волинь

Сьогодні із робочим візитом на Волинь приїздила тимчасово виконуюча обов’язки Міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун. Свою роботу пані міністр розпочала із знайомства з Підгаєцькою АЗПСМ КЗ «Луцький районний центр первинної медико –  санітарної допомоги». В кінці 2016 її відремонтували, створили кращі умови для праці та для пацієнтів. Амбулаторія обслуговує близько 8 тис. людей- надання послуг забпезпечують двоє сімейних лікарів, однак у місцевій громаді задумуються і про третього, адже на разі навантаження на лікарів досить відчутне. Відвідала кабінети щеплення, акушера, лабораторію, кабінети сімейних лікарів: досить прогресивно працюють і забезпечують населення потрібними медичними послугами.

Доктор Супрун відвідала відділення діагностики обласної клінічної лікарні і приємно вражена сучасним обладнанням в лікарні. Під час прес-конференції пані міністр говорила про перспективи державного страхування, за її словами, зараз у міністерстві визначаються із послугами, які мають надаватися на кожній із ланок медицини. «Буде створено Агентство державного страхування. На початку мінімум 21% фінансових субвенцій на охорону здоров’я від держави буде спрямовано на первинну ланку. Далі, коли профілактика захворювань ставатиме ефективною, цей відсоток збільшуватиметься. Відповідно, фінансування на державне страхування на вторинній та третинній ланці поступово зменшуватиметься, – каже Уляна Супрун. Зрозуміло, що тягар утримання закладів третинного рівня лягає на плечі місцевих громад. Планується провести реферування цін на ліки, аби вони стали доступнішими для населення. Реферування здійснюватиметься за міжнародною непатентованою назвою, відтак ліки, як каже Уляна Супрун, стануть дешевшими. Також планується впровадити реімбурсацію – повне або часткове відшкодування вартості ліків. У проект реімбурсації на 2017 рік планують включити ліки від серцево-судинних захворювань, цукрового діабету та бронхіальної астми. А кількість лікарських засобів планується зменшити втричі.[ngg_images gallery_ids=”43″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” images_per_page=16 ]

До слова, міністр зауважила, що ознайомлена з проблемою визначення госпітальних округів на Волині. «Від трьох до восьми госпітальних округів – це великий спектр. Вісім – забагато, три – можливо замало. Потрібно шукати компроміс. Є дебати з цього приводу, є часом забагато вказівок з Києва, але це здорова дискусія», – зазначила пані Супрун.

У своєму виступі Уляна Супрун визначила головні пріоритети реформування медичної галузі. Це, зокрема, розвиток сфери громадського здоров’я, якісне надання медичної допомоги, доступність ліків, зміна фінансування системи охорони здоров’я, а також вдосконалення системи екстреної медичної допомоги. Також посадовець додала, що важливою є також профілактика захворюваності та раннє виявлення хвороб. Зокрема, про профілактику мають подбати сімейні лікарі, які в тому числі мають навчити пацієнтів правильно харчуватися та позбавлятися стресу. Також міністр побажала, аби люди менше хворіли та рідше відвідували лікувальні установи.