Візит заступника Міністра охорони здоров’я України Олександри Павленко

Сьогодні Волинь у рамках проведення інформаційної кампанії щодо додаткової імунізації проти поліомієліту в Україні відвідали представники ЮНІСЕФ та перший заступник Міністра охорони здоров’я України Олександра Павленко.

Спільно з начальником управління охорони здоров’я обласної державної адміністрації Ігорем Ващенюком, головним обласним спеціалістом з педіатрії Людмилою Рожко, начальником управління охорони здоров’я міської ради Миколою Якимчуком гості відвідали Луцьку міську дитячу поліклініку аби переконатись, що вакцинація дітей від поліомієліту проводиться на належному рівні.

Під час огляду кабінету щеплень мали нагоду поспостерігати, як мама з двома дітками прийшли вакцинуватись.

Візит Олександри Павленко

Однак, не всі батьки хочуть щеплювати своїх діток тому, що є побоювання щодо щеплень під час епідемії грипу.

Батьків, які відмовляються від щеплень, запрошують на розмову з дільничним лікарем, який пояснює всі ризики страшного захворювання. Якщо маму чи тата переконати все ж не вдається, вони підписують відмову від щеплення. Тоді вся відповідальність за стан здоров’я дитини лягає на них.

Головний лікар Луцької міської дитячої поліклініки Оксана Лєщинська розповіла, що заклад повністю забезпечений оральною та інактивованою поліомієлітною вакцинами.

В обласній державній адміністрації відбулась прес-конференція, на якій координатор команди ВООЗ із реагування на спалах поліомієліту Денніс Кінг наголосив, що в Україні є достатня кількість вакцини для охоплення усіх дітей в усіх регіонах.

Начальник управління охорони здоров’я обласної державної адміністрації Ігор Ващенюк зазначив, що Волинська область отримала 284 тис. доз вакцини ОПВ (оральна поліомієлітна вакцина) та 34,1 тис. доз ІПВ (інактивована поліомієлітна вакцина). Вакцина ОПВ має підтверджений профіль якості, безпечності та ефективності. ОПВ вакцина захищає від інфікування поліовірусами будь-якого типу, зупиняє передачу вакциноспорідненого поліовірусу в популяції.

В області функціонує 680 кабінетів профілактичних щеплень в закладах охорони здоров’я області, 22 кабінети в загальноосвітніх школах та 61 в дошкільних навчальних закладах.

Для того, щоб подолати поліомієліт, усі діти віком від 2 місяців до 6 років у двох турах мали бути вакциновані від поліомієліту оральною поліомієлітною вакциною (ОПВ). У третьому турі вакцинуються діти від 2 місяців до 10 років.

Кожен з батьків, який приводить дитину на щеплення, повинен знати, що має право перевірити умови зберігання вакцини. Кожен флакон з вакциною має індикатор, який при порушенні «холодового ланцюга» спрацьовує.

Також заступник Міністра охорони здоров’я України Олександра Павленко та представники ЮНІСЕФ взяли участь у телепередачі на телеканалі «Нова Волинь», де висвітлили питання щодо вакцинації проти поліомієліту.