Волинський обласний центр здоров’я попереджає про небезпеку кору

З огляду на поширення кору в Україні хочемо ще раз загострити увагу волинян щодо профілактики цього захворювання. На теперішній час кір залишається однією з найбільш поширених інфекційних хворіб, що передаються повітряно-крапельним шляхом, але поширенню яких можна запобігти завдяки вакцинації.

Серед тяжких ускладнень кору найчастіше спостерігаються пневмонія, енцефаліт та ураження очей, що може призводити до втрати зору. Смертність від цієї хвороби коливається від 1 до 5% та більше в залежності від регіону виникнення.

Єдиним шляхом профілактики кору та запобігання ускладнень від нього лишається проведення дітям профілактичних щеплень, внаслідок чого і виробляється імунітет до хвороби. Найбільшому ризику захворювання на кір та розвитку ускладнень піддаються нещеплені діти раннього віку. Інфікуватися на кір може будь-яка особа, яка не має специфічного імунітету, тобто та, яка не була вакцинована, або яка не до кінця одужала після перенесеної хвороби.

Запобігти поширеності кору можливо шляхом формування колективного імунітету. Колективний імунітет створює умови для того, щоб інфекційні захворювання не передавалися від однієї особи до іншої. Він може бути створений шляхом імунізації, а також шляхом, коли значна кількість людей із популяції перехворіє інфекційним захворюванням, і після цього в них формується стійкий пожиттєвий імунітет. Для формування колективного імунітету проти кору шляхом імунізації необхідне охоплення профілактичними щепленнями не менше як 95% населення. А, зокрема, за підсумками 2016 року у Волинській області проти кору, краснухи та епідпаротиту вакциновано 30,2% дітей віком 1 рік, 18,8% дітей старше 2 років, 19,5% дітей віком 6 років.

З огляду на циклічність захворювання (кожні 5 років) та на низький відсоток охоплення щепленнями дитячого населення, уже відмічається значне поширення захворювання на кір в Україні. Перші випадки зареєстровані і у Волинській області.

Згідно національного календаря профілактичних щеплень вакцинація проводиться дітям віком 1 рік і 6 років у плановому порядку вакциною проти кору, епідемічного паротиту і краснухи. Якщо з різних причин діти в даному віці не були вакциновані, то вони можуть отримати щеплення в будь-який час. Захищеною є людина, яка отримала дві дози вакцини проти кору. Мінімальний інтервал між щепленнями становить 30 днів. На даний час заклади охорони здоров’я області забезпечені вакциною «Пріорикс» проти кору, краснухи та епідпаротиту.

Пам’ятайте: захворювання легше попередити, ніж лікувати!