Волинянки народжуватимуть в оновленому відділенні

Відремонтоване пологове відділення Луцької центральної районної лікарні відтепер готове приймати пацієнтів. Новеньке приміщення презентували сьогодні, 19 січня. Участь у заході взяли голова Волинської облдержадміністрації Володимир Гунчик, начальник управління охорони здоров’я при ОДА Ігор Ващенюк, голова Луцької райдержадміністрації Ігор Ярмольський та голова Луцької райради Валентин Приходько.

Щойно відкривши двері медичного закладу, офіційним гостям відразу ж показали відремонтоване приймальне відділення, куди потрапляють усі жінки. Затишне приміщення, новеньке обладнання та приємний колір стін – усе, аби вагітна захотіла народжувати тут.

Опісля головний лікар Луцької ЦРЛ Сергій Коновал запросив гостей перейти у саме пологове відділення. Дозволили, до слова, зайти без бахіл, адже поки що пацієнтів немає. Утім, лікарі запевнили, що відразу після завершення офіційної частини все приміщення продизинфікують та вже з понеділка відкриють двері для породілль.

Після традиційного перерізання стрічки і владцям, і журналістам показали, як відремонтували та облаштували пологове. Загалом ремонт обійшовся у півтора мільйона гривень. На ці кошти провели не лише будівельні роботи, а й закупили нове обладнання. До слова, нещодавно у пологовому Луцької ЦРЛ на світ з’явилося немовля вагою у 820 грамів. Доглядаючи та виходжуючи його, медики й протестували нову кімнату інтенсивної терапії.

«Бачимо, що кімната інтенсивною терапії, у якій справді відбувається чудеса, працює не на словах, а на ділі, – зауважив Сергій Коновал. – Цей кабінет – реанімація для недоношених діток, дає змогу за допомогою насосів харчувати малят та вводити їм потрібні медикаменти. Адже зайвий міліграм ліків нестрашний для дорослого, та життєво небезпечний для малят».

Окрім кімнати інтенсивної терапії, у відремонтованій частині пологового відділення є і новий пологовий зал, столова, чотирьохмісні палати патології вагітності та одномісні для породілль. Облаштували також і окремі палати для жінок, які мають інфекційні хвороби. «Це своєрідний ізолятор для вагітних. У таких палатах є все: від санвузла до кухонного куточка», – пояснювали медсестри.

Переглянувши відремонтоване приміщення, губернатор області з захватом заявив: «Для жінок, які нарожували десять чи п’ятнадцять років тому, це приміщення було би просто палацом. Тож нехай волинянки спокійно народжують і не бояться за своє життя та життя дітей. А наша медицина, як бачимо, забезпечить всі процедури, щоб дитина народилася здорова і зорова зростала».

На завершення Володимир Гунчик побажав, аби тільки у цьому відділені лікарні завжди було багато пацієнтів. «А сьогодні ще й священика з водичкою сюди треба, бо ж це не збіг, що оновлене приміщення відкриваємо саме на Водохреще», – підсумував Гунчик.

via