Волинський обласний перинатальний центр відкрито.

Сьогодні у Луцьку відкрили  Волинський обласний перинатальний центр – унікальний для України медичний заклад.  

 У відкритті  перинатального центру взяли участь  керівники  медичних закладів, лікарі, депутати, представники влади, духовенства. 

Директор Волинського обласного перинатального центрц  Ірина Горавська розповіла, що спорудження центру загалом обійшлося у понад 228 мільйонів гривень, з них 117 – з обласного бюджету. Крім того, майже 10 мільйонів виділив Фонд Віктора Пінчука, ще мільйон – фонд Ігоря Палиці «Тільки разом». 

Ірина Горавська запевнила, що це – заклад третього рівня надання перинатальних послуг і він цьому рівню відповідає за усіма критеріями. Очільниця перинатального зауважила, що центр розрахований на три тисячі пологів у рік. Сподіваються, що тут народжуватимуть навіть жінки із-за кордону. 

У структурі закладу – акушерсько-гінекологічний стаціонар і поліклінічні відділення. У стаціонарному корпусі розташовані відділення патології вагітності, відділення анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених, відділення анестезіології та інтенсивної терапії для жінок, пологове відділення з 11 сучасними пологовими залами та двома акушерськими операційними тощо. До того ж, у центрі є суперсучасне гінекологічне відділення. Це, переконують, надія закладу, бо там відбуватиметься лікування важких форм безпліддя сучасними репродуктивними технологіями. У ньому також – оснащені найпотужнішим обладнанням операційні зали.

Голова Волинської обласної ради Ігор Палиця під час урочистостей зауважив, що масштабне будівництво свого часу розпочав вже покійний колишній голова Волинської ОДА Борис Клімчук, який усіма можливими способами намагався втілити цей проект в реальність. Керівник облради подякував і депутатам, і будівельникам, і медикам, і усім тим, хто сприяв тому, аби невдовзі тут побачили світ перші немовлята.