Всесвітній день боротьби проти малярії

Всесвітній день боротьби проти малярії відзначається щорічно 25 квітня починаючи з 2008 року. У травні 2007 року на 60-й сесії ВООЗ він був встановлений спільно з Всесвітньою асамблеєю з охорони здоров’я і Всесвітньою Організацією Охорони Здоров’я. Мета проведення Міжнародного дня боротьби проти малярії – роз’яснення того, що малярія виліковна, пояснення громадськості необхідності профілактичних заходів, залучення уваги як експертів, так і науково-дослідних і навчальних інститутів, компаній та фондів до пошуку варіантів розв’язання цієї проблеми.

Малярія – загрозливе для життя захворювання, яке викликають паразити роду Plasmodium, а переносять від хворої до здорової людини самки комарів роду Anopheles. Можлива передача хвороби при переливанні крові, через медичні інструменти, внутрішньовенні ін’єкції, від хворої вагітної жінки до плоду. Завдяки діагностичному тестуванню крові можливо швидко виявити малярію і призначити необхідне для врятування життя лікування. Хвороба піддається профілактиці і лікуванню, а активні зусилля країн світу значно зменшують її тягар в багатьох місцях. 

За даними ВООЗ, малярія продовжує загрожувати 40% населення світу. Щорічно малярією захворює більш 500 мільйонів чоловік, а більш одного мільйона чоловік помирає від цієї хвороби. Найважчий тягар малярії лежить на країнах Африки на південь від Сахари, але хвороба також вражає людей в Азії, Латинській Америці, Близькому Сході і навіть в деяких частинах Європи.

Поширенню малярії сприяють інтенсивна міграція населення, глобальні зміни клімату, резистентність малярійних комарів до інсектицидів, стійкість збудників малярії, малярійних плазмодіїв, до медичних препаратів.