Всесвітній день боротьби з глаукомою

6 березня у всьому світі відзначається «Всесвітній день боротьби з глаукомою». Цей день почав проводитися з 2008 року за ініціативою Всесвітньої асоціації товариств глаукоми – WGA і Всесвітньої асоціації пацієнтів з глаукомою – WGPA.

Глаукома – захворювання очей, що характеризується підвищенням внутрішньоочного тиску. Це хронічна, прогресуюча хвороба, важливою ознакою якої є те, що вона протікає непомітно та безболісно. Зазвичай глаукому можна виявити тільки на медичному огляді. Надзвичайно важливо розпізнати недуг на його ранній стадії, адже саме у цьому випадку є всі шанси зберегти зір. Якщо лікування цього захворювання не проводиться, то поступово починає звужуватися поле зору – людина перестає помічати розташовані збоку об’єкти, надалі хвороба призводить до прогресуючого зниження зору, причому з часом можлива повна його втрата. На жаль, зір, втрачений внаслідок глаукоми, не підлягає відновленню.

Серед чинників хвороби перше місце посідають вік та спадковість. Глаукома є характерною для літніх людей. За статистикою ризик глаукоми зростає у 3–9 разів, якщо в родині вже траплялись випадки такого захворювання. Також у зоні ризику є люди, які страждають на короткозорість, атеросклероз, псевдоексфоліативний синдром тощо.

За даними Міжрегіональної громадської організації «Асоціація хворих глаукомою», в даний час глаукома – одна з основних причин сліпоти та слабкозорісті. Кількість глаукомних хворих у світі вже доходить до 100 млн. чоловік. При цьому з 28 млн. сліпих у світі майже кожен п’ятий втратив зір у зв’язку з цим захворюванням.

«Світильник для тіла є око» – говориться в Біблії. Бережіть свій зір, систематично відвідуйте окуліста. Пам’ятайте – найважливішим чинником для лікування наслідків глаукоми є її максимально раннє виявлення!