Всесвітній день імунітету

З ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я з 2002 року щорічно 1 березня відзначається день імунітету. Початок весни – приємна і довгоочікувана пора року, коли природа навколо нас починає оживати, але не варто забувати про те, що саме на початку весни гостро виражені проблеми, які пов’язані із ослабленням імунної системи. Мета цього дня полягає в інформуванні населення про значення, особливості функціонування імунної системи, зміцнення імунітету та проблеми поширення імунних захворювань.

Саме слово «Імунітет» походить від латинського слова «immunitas» і означає – звільнення. Імунітет – здатність імунної системи зберігати цілісність і сталість внутрішнього середовища організму. Імунна система відповідає за два важливі процеси: заміну трансформованих або пошкоджених клітин різних органів тіла та захист від проникнення різного роду чужорідних агентів. Таким шляхом забезпечується проти інфекційний, протипухлинний захист і генетична стабільність організму.

Здоровий сон, свіже повітря, рух, загартовування, фізичні навантаження, повноцінне збалансоване харчування та позитивні емоції укладають основу нашого здоров’я. Адже здоровий імунітет дозволяє людині уникнути більшості захворювань, прожити здорове і повноцінне життя.