Всесвітній день серця

До Всесвітнього дня серця, який проводиться за ініціативою Всесвітньої федерації серця за підтримки Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я з 2000 року метою підвищення ефективності санітарно-освітньої та профілактичної роботи серед населення області щодо попередження серцево-судинних захворювань, пропаганди здорового способу життя працівниками Волинського обласного центру здоров’я було організовано тимчасовий пункт вимірювання артеріального тиску населенню у Центральному універмазі міста Луцька 29-30 вересня 2016 року. 

Лікарі обласного центру здоров’я проводили бесіди щодо попередження серцево-судинних захворювань та вимірювали всім бажаючим артеріальний тиск. Серцево-судинні захворювання є однією з провідних причин смерті у світі. Основні фактори ризику розвитку серцево-судинних захворювань – це артеріальні гіпертензії, підвищений рівень загального холестерину крові та його фракцій, надмірна вага, гіподинамії, тютюнопаління і стреси. За період акції  проведено 72 вимірювань  артеріального тиску.

Вперше виявлено підвищений артеріальний тиск у 7 осіб. Дані про громадян у яких було виявлено підвищений артеріальний тиск за їх згодою  будуть передані дільничним терапевтам, сімейним лікарям, а також кардіологам для дообстеження і встановлення діагнозу. Громадянам у яких виявлено підвищений артеріальний тиск роздавалися пам’ятки

Варто зазначити, що дуже багато людей не підозрюють про свою недугу, що підкреслює  важливість проведення профілактичної роботи щодо необхідності контролю артеріального тиску у кожної особи, як одного з основних чинників виникнення ускладнень серцево-судинних захворювань, зокрема інфаркту та інсульту.

Для збереження свого життя, запобігання різних ускладнень вже існуючих хвороб необхідно вчасно звернутися по допомогу до лікаря, який зможе призначити відповідне лікування. В жодному випадку не можна займатися самолікуванням чи приймати ліки лише під час загострення хвороби.

Лише шанобливе ставлення до серця, запобігання виникнення хвороб, адекватна та якісна терапія зможуть на довгі роки продовжити його роботу. Шануйте себе та свої сердечка!