Всесвітній день зору

Щорічно, починаючи з 1998 року, з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я, кожного другого четверга жовтня відзначається Всесвітній день зору. Цією датою світове співтовариство звертає увагу на проблеми, пов’язані з порушеннями зору. ВООЗ проводить спеціальну програму «Зір 2020: Право на зір», завданнями якої є зниження захворюваності очей, профілактика порушень зору, допомога та реабілітація для сліпих та слабозорих.    

Очі – один з найважливіших органів почуттів людини, адже завдяки їм ми отримуємо 90% інформації про навколишній світ. Але разом з тим, більше половини українців різного віку не з чуток знають, що таке порушення зору. Короткозорість, далекозорість, катаракта (помутніння кришталика ока, що призводить до зниження зору), глаукома (хвороба, пов’язана з підвищенням внутрішньоочного тиску) – основні причини порушення зору. ВООЗ вважає, що 80% випадків порушення зору можна запобігти або вилікувати.

Щоб зберегти хороший зір, потрібно дотримуватися здорового способу життя, правильно харчуватися і відмовитися від куріння. Фахівці радять вживати продукти, які зміцнюють судини очей: чорницю, чорну смородину, моркву. Людям з короткозорістю корисна печінка тріски, зелень: кріп, петрушка, салат, зелена цибуля. Очі люблять також вітаміни А, С, В2 і поліненасичені жирні кислоти.

Штучне світло, екран телевізора, монітор комп’ютера, електронні ігри негативно позначаються на здоров’ї очей. Слідкуйте за тим, щоб ваше робоче місце було добре освітлено, виконуйте спеціальні вправи для очей і регулярно перевіряйте зір у офтальмолога.

Як і будь-який орган, очі втомлюються і потребують відпочинку. Намагайтеся читати книгу на відстані не менше 30 см; дивіться телевізор не ближче 2 м від екрана. Працюючи за комп’ютером, робіть 10-хвилинну перерву через кожну годину.

Бережіть свій зір!