Всесвітній тиждень грудного вигодовування

Всесвітній тиждень грудного вигодовування відзначається щорічно на початку серпня в понад 170 країнах світу з метою охорони, заохочення та підтримки грудного вигодовування. Цього року ювілейний 25-ий тиждень проходить під гаслом «Підтримуємо грудне вигодовування разом». 

Сьогодні в залі колегії управлінні охорони здоров’я Волинської обласної державної адміністрації відбувся круглий стіл присвячений цій тематиці.

До круглого столу запрошені представники медичної спільноти та засоби масової інформації. Під час обговорення за круглим столом Валерій Руцький  – заступник начальника управління – начальник відділу медичних кадрів, бухгалтерського обліку та планування управління охорони здоров’я облдержадміністрації  зауважив на тому, що грудне молоко і грудне вигодовування – найважливіша річ, яка рятує життя та забезпечує здоров’я як дітей, так і матерів, дає економічні вигоди та підвищує добробут родини.

Протягом тижня заплановано ряд заходів для привернення уваги широкої громадськості до важливості грудного вигодовування.

Зокрема, проводитимуться лекції для вагітних жінок та матерів на тему «Як забезпечити успішне грудне вигодовування», науково-практичні семінари з організації роботи «Школи батьківства» для медичних працівників, що надають допомогу матерям та дітям.

На продовження тематики головний спеціаліст з  акушерства та гінекології управління охорони здоров’я облдержадміністрації Роман  Савка нагадав присутнім ,що вигодовування материнським молоком є природним продовженням того харчування, яке отримував плід у період свого внутрішньоутробного розвитку. Різниця лише в тому, що плід отримує харчування через пуповину з кров’ю матері, а новонароджений після перерізання пуповини отримує їжу з грудей матері молоко.

Природне вигодовування відіграє важливу роль у процесах психоемоційних відносин матері до дитини. Сьогодні саме годування грудьми розглядається як могутній емоційний стимул у процесі становлення психічних функцій дитини. Встановлено, що під час годування грудьми між матір’ю і дитиною встановлюється особлива близькість, яка зберігається на довгі роки, а за деякими даними – на все життя.

Грудне вигодовування – це природний шлях до здоров’я та гармонійного розвитку дитини. Новонароджений малюк першим інстинктивним рухом тягнеться до материнських грудей, як до джерела життя. Природа потурбувалась про те, щоб, з’явившись на світ, дитина отримала саме ту їжу, яка краще за все підходить її ще не зрілому організму – розповіла за круглим столом  Світлана Поліщук завідувач обласним центром планування сім’ї і  репродукції людини ВОДТМО .

Заступник головного лікаря з неонатології КЗ «Луцький клінічний пологовий будинок» Олена Курак зазначила: « Всесвітня акція «Тижня підтримки грудного вигодовування» була задумана як один із стратегічних методів популяризації та підтримки природного вигодовування дітей, для пожвавлення і відновлення, в умовах втраченої традиції – годувати діток грудьми».

Лікар-акушер-гінеколог міського центру планування сім’ї і  репродукції людини Анжела Рибанович відмітила, що грудне вигодовування має надзвичайно велике значення для повноцінного розвитку дитини. Грудне вигодовування – це контакт із мамою, звичні запахи та смаки, задоволення рефлексу смоктання, почуття безпеки, джерело харчування та життя, налагодження всіх функцій організму, становлення і розвиток імунної, нервової та ендокринної систем.

Материнське молоко сприяє формуванню системи імунітету в дитини. Завдяки великій кількості антиінфекційних речовин і наявності антитіл до всіх захворювань, на які хворіла мати, материнське молоко можна вважати першим “природним щепленням” малюка. Підтримавши розмову Євгенія Селюк – лікар-педіатр КЗ «Луцька міська дитяча поліклініка» наголосила на тому, що радість, спокій, позитивні емоції, спілкування зі своєю кровинкою стимулюють рефлекс виділення молока.

Успішне грудне вигодовування називають “ефектом довіри”. Якщо мати щиро вірить, що може забезпечити свою дитину грудним молоком, то вона, навіть зіштовхуючись із різноманітними проблемами або стресовими ситуаціями, успішно долає їх. На закінчення обговорення за круглим столом Валерій Руцький подякував всім за роботу і попросив всіх  заохочувати зацікавленість молоді до грудного вигодовування, яке є актуальним на сьогодні у такому мінливому світі.