Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування

З 01 по 07 серпня 2016 року, під час Всесвітнього Тижня підтримки грудного вигодовування, буде проведено Всеукраїнський тиждень підтримки грудного вигодовування: «Грудне вигодовування – ключ до сталого розвитку». Дата проведення «Тижня підтримки грудного вигодовування» обрана невипадково, цього дня в 1990 році була прийнята Декларація про захист, заохочення та підтримку грудного вигодовування. Цю Декларацію підписали 32 країни і 10 агентств ЮНІСЕФ.

Проходить ця акція під егідою WABA – Міжнародного Союзу, що об’єднує організації та приватних осіб, які вірять у право матері на годування дитини грудьми і право дитини харчуватися материнським молоком. Ця організація присвячує свою роботу захисту, освіті і підтримці цих прав. WABA працює в тісному співробітництві з ЮНІСЕФ.

Всесвітня акція «Тижня підтримки грудного вигодовування» була задумана як один із стратегічних методів популяризації та підтримки природного вигодовування дітей, для пожвавлення і відновлення, в умовах втраченої традиції – годувати діток грудьми.

Різні організації, що підтримують традиційне природне грудне вигодовування проводять різні заходи для привернення уваги широкої громадськості до даної проблеми. Проводяться роз’яснювальні лекції для вагітних жінок, матерів-годувальниць, для персоналу пологових будинків та ін.

У вересні 2015 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила Цілі Сталого Розвитку (Sustainable development goals – SDG) — цільові показники майбутнього міжнародного розвитку.

Цілі Сталого Розвитку діятимуть в період з 2015 по 2030 рік  і нараховують 17 глобальних цілей задля подолання бідності, викорінення нерівності та несправедливості, а також протидії кліматичним змінам.

Грудне вигодовування є інтегрованою частиною наступних Цілей Сталого Розвитку:

  1. Безпечність продовольчих продуктів та харчування.
  2. Здоров`я, добробут та виживання.
  3. Навколишнє середовище та зміни клімату.
  4. Продуктивність праці, розширення прав та соціальний захист.
  5. Сталі партнерські стосунки та норми законодавства.

Грудне вигодовування – це ключовий елемент, який обумовлює благополучний початок життя, рівність, розвиток, закладає основи здоров’я та розумових здібностей, є важливою складовою турботи про світ, в якому ми всі живемо. Але для повноцінного грудного вигодовування необхідно поважати один одного та захищати і підтримувати це тендітне диво – диво материнства.