Всеукраїнський День меланоми

22 квітня 2016 року в Україні проводяться заходи з нагоди Всеукраїнського Дня меланоми (в рамках Всесвітнього Дня меланоми). Відповідні заходи у всеукраїнському масштабі проводяться щорічно з 2009 р. згідно з протоколом приєднання України до Всесвітньої програми «Євромеланома», учасниками якої є понад 20 європейських країн.

Організаторами проведення цих заходів є Українська асоціація лікарів-дерматовенерологів та косметологів, Інститут дерматокосметології доктора Богомолець, громадська організація «Стоп меланома».

В Волинському обласному шкірно-венерологічному диспансері 22 квітня 2016 року теж проводяться безкоштовні обстеження пацієнтів, в рамках Всеукраїнського Дня меланоми.

Меланома та меланомні пухлини в представників європеоїдної раси трапляються найчастіше з-поміж усіх видів онкозахворювань, та найбільш небезпечною з них є саме меланома. Захворюваність нею – одна з швидкозростаючих із усіх видів раку. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щорічно в світі реєструють понад 200 випадків захворювання на меланому шкіри і близько 65000 спричинених нею смертей.

Показники смертності від меланоми в Україні вищі, ніж у країнах Європи та Америки. Головним чином, такий сумний показник зумовлений аж ніяк не відсутністю методів лікування, а несвоєчасним діагностуванням меланоми. Саме тому одна з першочергових цілей Всеукраїнського Дня меланоми – своєчасне виявлення дерматоонкологічних захворювань серед населення.

Метою даного заходу є:

  • Надання населенню безкоштовного доступу до сучасних скринінгових методів обстеження пігментних новоутворень шкіри;
  • Покращення виявлення та реєстрації раків шкіри на ранніх стадіях, що дозволить суттєво знизити смертність від цієї групи захворювань;
  • Формування відповідального ставлення українців до свого здоров’я.