Всеукраїнський тиждень планування сім’ї та збереження репродуктивного здоров’я

З метою підвищення інформованості населення з планування сім’ї та пропаганди здорового способу життя для збереження репродуктивного здоров’я 10 травня 2016 року  до Всеукраїнського тижня планування сім’ї та збереження репродуктивного здоров’я в залі колегії  управлінні охорони здоров’я Волинської обласної державної адміністрації відбулася прес-конференція на тему: «Планування родини – запорука безпечного материнства».

Основною метою Всеукраїнського тижня планування сім’ї та збереження репродуктивного здоров’я є привернення уваги урядових, громадських організацій, медичних працівників та населення до вирішення проблем планування сім’ї і репродуктивного здоров’я, а також до подолання негативних тенденцій демографічної ситуації в Україні, створення умов для безпечного материнства, формування репродуктивного здоров’я дітей та молоді, удосконалення системи планування сім’ї.

Проведення тижня присвяченого цій темі стало  традиційним з 1997 року. Тоді на теренах держави активізували роботу щодо покращення демографічної ситуації і в кожній області відкрили центри планування сім’ї.

У Волинській області обласний центр планування сім’ї працює з 2001 року. Щороку в травні медики та громадськість з метою привернення уваги населення до проблем збереження репродуктивного здоров’я планування сім’ї та народження здорових діток проводить масові інформаційні заходи та консультування фахівців. Цього року у Волинській області в рамках всеукраїнського тижня планування сім’ї та збереження репродуктивного здоров’я відбудеться ряд заходів в ході яких населення інформуватимуть з питань відповідального батьківства, підтримки сім’ї, збереження і зміцнення репродуктивного здоров’я, популяризації здорового способу життя,планування родини та безпечного материнства.

Репродуктивне здоров’я є найважливішою частиною загального здоров’я, займає центральне місце в розвитку людини, підтримує відтворення, передачу спадкових якостей, стосується особистих і в найбільшій мірі цінних аспектів життя. Репродуктивне здоров’я дає можливість мати здорових нащадків, вільно приймати рішення відносно доцільності, часу та частоти народження дітей, мати доступ до відповідної інформації та послуг, вести безпечне статеве життя, яке приносить задоволення.

Планування сім’ї – надійний спосіб збереження та покращання здоров’я жінок та дітей. Відповідальність за планування сім’ї лягає на обох майбутніх батьків, передбачає оволодіння знаннями про те, з якого віку можна народжувати дітей, скільки мати дітей, яких інтервалів дотримуватись між пологами, а головне – практикувати здорову по відношенню до себе та майбутнього покоління поведінку.