Всеукраїнський тренінг для лікарів

За підтримки Міністерства охорони здоров’я України, Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупика, Національного медичного університету імені О.О.Богомольця, кафедри сімейної медицини ФПДО Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького  та управління охорони здоров’я облдержадміністрації, 22 березня  Всеукраїнська громадська організація «Асоціація превентивної та антиейджинг медицини» в конференц-залі Палацу культури м. Луцька  провела тренінг-програму для лікарів «Мистецтво лікування: від профілактики до якості життя». До участі у тренінгу запросили лікарів як сімейної медицини, так і терапевтичних спеціальностей. 

Основна мета тренінгу – привернути увагу лікарів до надзвичайної важливості превентивної медицини, що передбачає профілактику захворювань, їх виявлення на початкових стадіях і контроль вже існуючих хвороб.

Із вступним словом  до усіх присутніх звернувся заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Іван Грицюк, який зазначив, що захід покликаний розповісти не лише про теоретичні засади, але й практичні підходи до діагностики та лікування недуг. Саме проведення таких семінарів дає можливість лікарям підвищувати кваліфікацію, не виїжджаючи за межі регіону.

Захід складався із наукової програми, де присутні мали можливість послухати доповіді провідних експертів медичної галузі Волинської, Київської, Тернопільської, Львівської, Івано-Франківської та Дніпропетровської областей, і роботи кабінету профілактики з вимірювання індивідуальних факторів ризику, в якому учасники проходили обстеження, зокрема, із індивідуального серцево-судинний ризику за модифікованою шкалою SCORE, розгорнуту ліпідограму, денситометрію та глюкометрію. Проводились також майстер-класи із дослідження функції зовнішнього дихання за допомогою спірометрів та майстер-клас з юлайзеротерапії.

Досвідчені фахівці у теоретичній програмі читали лекції, тематика яких стосувалася питань кардіології, гастроентерології, захворювань дихальної системи, цукрового діабету, профілактики інших поширених хвороб. Вважається, що саме профілактика або превентивна медицина є найбільш корисною у відношенні щодо зниження смертності від даних недуг, аніж лікування та контроль симптомів. Адже лікар повинен знати загальноприйняті стандарти лікування, попри це він має і власний досвід у лікуванні пацієнтів. Поєднуючи ці складові і виявляється справжнє мистецтво лікаря. Воно включає і профілактику, і діагностику, і лікування. А профілактичні заходи повинні проводитись на рівні держави і охоплювати усіх громадян.

Загалом такий одноденний тренінг є досить ефективним. Адже дозволяє підвищити кваліфікацію та вдосконалити свої практичні навички на місцях. По закінченню заходу кожен учасник отримав відповідні сертифікати, а також можливість виграти один із призів.