Введення в експлуатацію ультразвукового апарату експертного класу «ULTIMA-PA»

В КЗ «Луцький центр первинної медико-санітарної допомоги» наявний УЗД-апарат «Mindray», який експлуатується з 2007 року. За цей період проведено понад 82 тис. обстежень. На сьогодні даний апарат вичерпав свої технічні можливості, не пройшов метрологічну повірку.Рішенням сесії Міської ради №23 від 26.04.2017р. було виділено кошти на придбання УЗД апарату експертного класу в сумі 980 000 гривень.

Закладом проведено тендер на придбання даного апарату. За результатом торгів переможцем було визначено фірму «РАДМІР» ( м. Харків) з пропозицією закупівлі на суму 950 000 сучасного ультразвукового апарату експертного класу « ULTIMA- PA».

Апарат « ULTIMA- PA» оснащений 3-ма датчиками (конвексним, лінійним та мікроконвексним), в програмному забезпеченні апарату є можливість використовувати 5 різних доплерівських додатків. Ще однією перевагою даного апарату є наявність пристрою для еластографії – найсучаснішого методу для діагностування ступені жорсткості тканин, що дозволяє з більшою вірогідністю визначати чи злоякісне утворення, чи доброякісне ( для щитовидної залози та для молочних залоз).

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”53″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”2″ ajax_pagination=”1″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Показати як слайдшоу]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

В комплекті поставки до апарату додається принтер, за допомогою якого є можливість надрукувати зображення, тих патологічних змін, які будуть виявлені під час обстеження. Завдяки новому апарату розширяться можливості для діагностики поширених захворювань, в першу чергу – раннього виявлення онкопатології, захворювань серцево-судинної системи, що є на сьогоднішній день в трійці «лідерів» по причинам інвалідності та смертності, особливо в працездатному віці.

Апарат може бути використаний для проведення УЗ-досліджень органів черевної порожнини, нирок, сечостатевої системи, малих органів, серця, поверхнево-розташованих і периферичних судин, судин головного мозку, а також скелетно-м’язової системи та інших органів.

На зекономлені кошти від проведеного тендеру закуплено електрокоагулятор ЕХВЧ-300 « Надія-4» для проведення малих хірургічних операцій.