Миття рук

Миття рук є однією з основних повсякденних звичок із дотримання гігієни. Ми миємо руки перед їжею, після відвідування туалету, після перебування в громадському транспорті, на вулиці тощо. Навіщо ми це робимо?

На сьогоднішній день відомо безліч інфекційних захворювань, які передаються через брудні руки. Багато з них так і називаються «хворобами брудних рук». Це дизентерія, сальмонельоз, шигельоз, вірусний гепатит А, глистні захворювання, і навіть вірус грипу також може передаватися через брудні руки. А що робити, якщо мило і вода недоступні? В такому випадку користуйтеся алкогольвмісними антисептиками, які можна завжди носити з собою, захищаючи свій організм від шкідливих мікроорганізмів.

Особлива увага миттю рук приділяється в лікувальних установах. Більшість внутрішньолікарняних інфекцій переноситься через руки. Це відбувається при недотриманні правил гігієнічної обробки рук персоналом або при зіткненні з поверхнями. При прямому одноразовому контакті з поверхнею стикається від 4 до 16% поверхні рук, після 12 контактів – приблизно 40% поверхні рук. Руки постійно заселені мікроорганізмами. Мікрофлору шкіри людини поділяють на резидентну, що постійно в нормі виявляється на руках, і транзиторну, яка не визначається на руках постійно. Передача хвороботворних мікроорганізмів через руки залежить від здатності їх виживати на руках, від їх кількості і від вологості шкіри.

Для того, щоб видалити максимальну кількість мікроорганізмів, необхідно уважно ставитися до дезінфекції рук:

 1. Зняти всі прикраси, у тому числі годинники та браслети.
 2. Змочити руки водою.
 3. Нанести порцію мила.
 4. Енергійно терти руки протягом 30 секунд по такій техніці:
 • – Долонею об долоню;
 • – Зовнішню сторону долонь спочатку правою рукою, а потім лівою;
 • – Схрестити пальці однієї руки з іншою, терти між пальцями;
 • – Однією рукою накривати іншу руку “замком” і терти в п’ястково-фаланговій зоні спочатку однією потім іншої руки;                   
 • – Енергійно терти коловими рухами великі пальці обох рук;
 • – Кінчиками пальців правої руки терти долоню лівої руки і навпаки.
 1. Ретельно змити мило під проточною водою.
 2. Насухо витерти руки одноразовим паперовим рушником.

Будьте здорові!