Запровадження ранньої діагностики ВІЛ-інфекції у немовлят, нороджених ВІЛ-позитивними матерями

07.02.2019 в приміщенні Управління охорони здоров’я Волинської обласної державної адміністрації відбувся навчальний семінар на тему:«Запровадження ранньої діагностики ВІЛ-інфекції у немовлят, народжених ВІЛ-позитивними матерями, із застосуванням технології (сухої каплі крові) СКК в закладах родопомічної служби Волинської області на виконання наказу МОЗ України від 24.02.2015 року №92.

Головною метою семінару було надати сучасну інформацію щодо народжуваності дітей від ВІЛ-інфікованих мам у Волинській області. Донести до учасників актуальність впровадження обстеження новонароджених дітей протягом 48 годин після їх народження з використанням СКК з метою виявлення випадків антенатального інфікування ВІЛ немовлят, народжених ВІЛ-позитивними матерями.

Сформувати у учасників необхідні навички щодо методики ранньої діагностики ВІЛ-інфекції у немовлят, народжених ВІЛ-позитивними матерями, із застосуванням технології СКК в закладах родопомічної служби Волинської області відповідно до «Уніфікованого клінічного протоколу первинної, вторинної(спеціалізованої) допомоги дітям. ВІЛ-інфекція», затвердженого наказом МОЗ України від 24.02.2015 року №92.

Налагодити взаємодію лабораторії КЗ «Волинський обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом» з пологовими будинками (відділеннями) області з метою забезпечення максимального охоплення та обстеження дітей, народжених ВІЛ-позитивними жінками.

Основним завданням проведеного семінару було навчити учасників семінару процедурі збору зразків крові у новонароджених від ВІЛ-позитивних жінок, приготування зразків СКК для досліджень з виявлення провірусної ДНК ВІЛ-1, умов їх висушування, зберігання, транспортування і доставки зразків в лабораторію КЗ «Волинський обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом».

Розробити алгоритм взаємодії лабораторії КЗ «Волинський обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом» з пологовими будинками (відділеннями) області з метою забезпечення максимального охоплення та обстеження дітей, народжених ВІЛ-позитивними жінками.

Для учасників семінару провести практичне заняття по приготуванню СКК, правилах пакування та доставки в лабораторію.

Забезпечити організацію розподілу витратних матеріалів для забору СКК.

Надати учасникам семінару відповідні довідки про проходження навчання по роботі з СКК та швидкими тестами.