Зареєстровано випадок поліомієлітоподібного захворювання

У Волинській області зареєстровано випадок поліомієлітоподібного захворювання. У мешканця Ратнівського району діагностовано ВАПП (вакциноасоційований паралітичний поліомієліт – гостре вірусне захворювання, що розвивається у нещеплених від поліомієліту дітей, які були у контакті зі щепленими).

За даними епідрозслідування виявлено, що батьки відмовилися щепити її від поліомієліту. Встановлено ймовірний контакт дитини із дитиною, що отримала щеплення оральною поліомієлітною вакциною.

За інформацією ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» матеріали для верифікації діагнозу направлено до референс-лабораторії ВООЗ,

Відповідно до діючого Календарю щеплень перші дві дози (2 та 4 місяці) вакцинації проводиться інактивованою поліомієлітною вакциною (ІПВ), наступні (6 місяців, 18 місяців, 6 та 14 років) – оральною (ОПВ).

Рівень охоплення щепленнями проти поліомієліту за 9 місяців 2019 по області є вищими від середніх по Україні, за виключенням поліо-4 (18 міс.).

Не існує спеціального противірусного лікування поліомієліту.

Управління охорони здоров’я облдержадміністрації та Волинський обласний центр громадського здоров’я закликає батьків вчасно вакцинувати дітей від поліомієліту і надолужити пропущені щеплення.

Більше інформації тут : https://old.phc.org.ua/pages/diseases/other_social_diseases/poliomyelitis