Засідання колегії управління охорони здоров’я облдержадміністрації

Про підсумки діяльності лікувально-профілактичних закладів області за 9 місяців доповів  Ігор Ващенюк  – начальник управління охорони здоров’я  під час засідання колегії , що відбулося 31 жовтня . Він повідомив  присутнім, що сесією обласної ради від 08.02.2018 року № 8/8  прийнято рішення про перерозподіл цільової субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, в сумі 26 825 600 гривень,  на відшкодування вартості лікарських засобів під час амбулаторного лікування осіб, що страждають на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет ІІ типу, бронхіальну астму.

Станом на 01.10.2018  року в області  по програмі «Доступні ліки» працює 171 аптека,  виписано 299499 рецепт  для 148770 осіб, відшкодовано  281468 рецептів на суму 15791010 гривень.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України № 631-р від 13.09.2017 року «Про затвердження переліку та складу госпітальних округів  Волинської області», в області затверджено склад трьох госпітальних округів, а саме: Луцького, Ковельського та Нововолинського.

 Відповідно  до постанови Кабінету Міністрів України від 30.11.2016 року № 932 травні 2018 року « Про затвердження  переліку  та складу госпітальних  округів»  та наказів  Міністерства   охорони   здоров’я  України від 20.02. 2017 року №165 «Про затвердження Примірного положення про госпітальний округ»  та від 18.12.2017року №1621 «Про внесення змін до Примірного положення про госпітальний округ», в округах розпочато формування госпітальних рад.

 У  травні 2018 року сформована госпітальна рада Ковельського госпітального округу.  На даний час  вже сформовано   госпітальні ради Луцького та Нововолинського госпітальних округів.

З березня 2018 року в області розпочалась робота з трансформації закладів  охорони здоров’я первинного рівня надання медичної допомоги в комунальні некомерційні підприємства. На сьогодні 21 районна  та міські ради прийняли рішення про перетворення цих закладів  у некомерційні підприємства. Усі заклади первинної мендико-санітарної допомоги області стали комунальними некомерційними підприємствами, 12 з них підписали договір з Національною службою здоров’я і з 1 жовтня фінансуваться з НСЗУ.

У засіданні колегії взяла участь юрист управління охорони здоров’я Луцької міської ради Тетяна Тарасюк, вона розповіла присутнім про свою участь у  конференції “Життя після автономізації”у місті Києві.

Вона повідомила про те, як учасники конференції  ділилися практичним досвідом з питань: автономізація закладу, підписання договору з НСЗУ, створення Статуту, розробка системи мотивації персоналу та підписання колективного договору, створення та запуск Опікунської та Наглядової рад при медичному закладі.

Тетяна Тарасюк розповіла про 5  КРОКІВ, що допомагають закладам охорони здоров’я первинної ланки успішно увійти в медреформу:

  • КРОК 1: Визначте напрямок руху закладу – напишіть стратегію його розвитку після атономізації, з переконливим баченням його майбутнього, яке слугуватиме орієнтиром в управлінні.
  • КРОК 2: Створіть мотивуючу модель оплати праці. Наразі існують багато нових ефективних моделей нарахування зарплати в медзакладах. Їх поєднує залежність рівня зарплати лікаря від результатів його роботи. Більше пацієнтів вибрали лікаря та довіряють їй або йому – більшу зарплату отримує лікар та команда.
  • КРОК 3: Проведіть відкрите обговорення стратегії та нової моделі оплати праці в колективі. Сформуйте колективний договір. Цим новим колективним договором ви закладете основу нової культури закладу.
  • КРОК 4: Створіть опікунську раду закладу. Заручіться підтримкою впливових людей у громаді, запросивши їх до неї.
  • КРОК 5: Постійно вчіться на кращих практиках сусідніх закладів.

Про стан надання медичної допомоги особам потерпілим від наслідків Чорнобильської катастрофи доповіла Віра Марчук – керівник центру радіаційного захисту населення ВОКЛ.

Щодо епідемічної ситуації та заходи  профілактики з окремих інфекційних захворювань в області доповіла  В.о. директора ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України» Наталія Янко.

Вона розповіла про те, що у 2018 році різко зросла кількість спалахів, що пов’язано з епідситуацією з кору.

Всього зареєстровано 72 спалахи, постраждало 501 особа, в т.ч. 418 дітей.

За етіологічною структурою спалахів кору-93% (67 спалахів), сальмонельозу -5,3% (4 спалахи), вірусного гепатиту А – 1,3% (1 спалах).

По рівню  захворюваності  Волинь  входить в першу десятку областей уражених кором. Ситуація щодо захворюваності на кір в області є напруженою, ускладнюється виникненням спалахів та сімейних вогнищ. Найвищі показники захворюваності: у м.Ковелі, Турійському, Ковельському та Володимир–Волинському районах. За останній час темп приросту захворюваності на цих територіях знизився, проте, ріст кору зафіксовано в Луцькому, Горохівському районах, містах Луцьку та Нововолинську. Уражені всі райони області.

Захворюваність на грип та ГРВІ,  як в Україні так і у області,  знаходиться на неепідемічному рівні, що притаманно для початку епідемічного сезону.

 На звітному тижні на грип та ГРВІ захворіло 4877 жителів Волині, показник захворюваності становить 469,0 на 100 тисяч населення,  що на  26 % менше епідемічного порогу.

 З початку епідсезону 2018-2019рр. вірусологічною лабораторією обстежено зразки від хворих на грип та ГРВІ не досліджувались.