Засідання колегії управління охорони здоров’я облдержадміністрації

Начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Ващенюк провів засідання колегії УОЗ, яке відбулося 31 травня. В засіданні колегії взяли участь головні лікарі ТМО, ЦРЛ, ЦМЛ, обласних лікувально-профілактичних закладів, центрів первинної медико-санітарної допомоги.

Про особливості функціонування системи охорони здоров’я області в умовах децентралізації та співпраці з об’єднаними територіальними громадами, оптимізації ліжкового фонду доповів начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Ващенюк.

Про стан надання медичної допомоги жителям Іваничівського району яка надається центральною районною лікарнею, центром первинної медико-санітарної допомоги та двома бригадами екстреної медичної допомоги Волинського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф усіх присутніх ознайомили головний лікар Іваничівської ЦРЛ Петро Ципа та головний лікар Іваничівського ЦПМСД Роман Киця.

В Іваничівській центральній районній лікарні станом на 01.01.2015 року працює 308 чоловік . Надання медичної допомоги у закладі здійснюють 51 лікар, 4 професіонали з вищою немедичною освітою /лікарі-лаборанти, біолог, бактеріолог/,138 молодших спеціалістів з медичною освітою . Крім того на госпрозрахунковій основі працюють 1 лікар стоматолог- ортопед, та 3 зубні техніки. З 01. 08.2015 року прийняті три випускники вищих медичних навчальних закладів для проходження інтернатури зі спеціальності : «Внутрішні хвороби», «Педіатрія», «Стоматологія» з подальшим працевлаштуванням в центральній районній лікарні. Всього в закладі прийнято шість лікарів інтернів для проходження інтернатури .

Первинна медико – санітарна допомога в районі надається Іваничівським Центром ПМСД, до складу якого входять 7 АЗПСМ та 41 ФАП. Показник забезпеченості амбулаторіями в районі становить 2,17 на 10тис.нас. Показник забезпеченості міського населення становить 0,78 при нормативному 2,2 на 10 тис. населення, сільського населення 3,08 при нормативному 3,3 на 10 тис. населення. На кожну з 7 амбулаторію припадає в середньому 4608 чол. з них 119 дітей до 17 років.

Іваничівська АЗПСМ обслуговує12896 чол.( 6650 міського населення та з них 1392 дітей до 17 років та 6246 сільського населення в т.ч. дітей до 17 років 1199). В кожній АЗПСМ функціонує, фізіотерапевтичний, оглядовий кабінети, денні стаціонари на 4 ліжка, кабінети профщеплень та клінічні лабораторії в 4 амбулаторіях (Поромівській, Литовезькій, Старопорицькій та Луковичівській). В амбулаторіях наявні електрокардіографи.

Валерій Кацаман заступник відділу медичних кадрів, планування, мобілізаційної та режимно-секретної роботи управління охорони здоров’я облдержадміністрації доповів про готовність підпорядкованих закладів охорони здоров’я до медичного забезпечення заходів за участю осіб, щодо яких здійснюється державна охорона.

Про стан забезпечення виконання актів законодавства, доручень Президента України, Кабінету Міністрів України, розпоряджень та доручень голови облдержадміністрації та реагування на запити й звернення народних депутатів України і депутатів місцевих рад в управлінні охорони здоров’я облдержадміністрації усіх присутніх ознайомив заступник начальника – начальник відділу медичних кадрів, планування, мобілізаційної та режимно-секретної роботи управління охорони здоров’я облдержадміністрації Валерій Руцький.

Головний спеціаліст (з терапії) відділу медичної допомоги, реформування, бухгалтерського обліку та звітності управління охорони здоров’я облдержадміністрації Микола Берник інформував присутніх про стан відбору хворих терапевтичного профілю у лікувально-профілактичних закладах третинного рівня.

Начальник управління охорони здоров’я Ігор Ващенюк закликав працівників галузі спрямувати всі зусилля на виконання пріоритетних завдань галузі та забезпечити населення області якісною і доступною медичною допомогою.

На засіданні колегії також йшлося про хід виконання попередніх рішень засідань колегії та наказів управління охорони здоров’я облдержадміністрації.