Засідання колегії управління охорони здоров’я облдержадміністрації

26 березня відбулося засідання колегії управління охорони здоров’я облдержадміністрації, під час якого піднімалися актуальні питання у галузі охорони здоров’я, зокрема про дотримання прав осіб з психічними розладами, що перебувають у психіатричних стаціонарах області доповіла головний лікар обласної психіатричної лікарні №1   м.Луцька Людмила Юрко.

Вона зазначила, що на території Волинської області у 2019 році  надання лікувально-профілактичної психіатричної допомоги населенню здійснюється Волинською обласною психіатричною лікарнею №1  м. Луцька   на 314  ліжок ( в тому числі – 20 дитячих ліжок), Волинською обласною психіатричною лікарнею №2 смт. Олика  на 260 ліжок, психіатричним відділенням  Володимир-Волинського територіального медичного об′єднання на 15 ліжок, психіатричним відділенням Нововолинської центральної міської лікарні  на 15 ліжок та 25 психіатричними  кабінетами  при амбулаторно-поліклінічних закладах області (8 кабінетів у поліклінічному відділенні ВОПЛ №1).

Для надання стаціонарної психіатричної допомоги в області розгорнуто 604  ліжка, що становить 58,3 на 100 тис. населення та 50 ліжок денного стаціонару для мешканців міста Луцька. Показник забезпеченності населення психіатричними ліжками нижчий ніж по Україні.

В психіатричних закладах надається медична, психологічна, психотерапевтична допомога. Проводяться заходи по діагностиці, лікуванню та реабілітації хворих з психічними розладами. Психлікарні виконують також деякі соціальні функції – оформлення одиноких психічнохворих громадян в будинки-інтернати, тривалий догляд за пацієнтами, від яких відмовились родичі, які немають документів та засобів для існування.

       Про лікування гострого ішемічного інсульту. Принципи взаємодії догоспітального етапу та Інсультного центру на базі Волинської обласної клінічної лікарні доповів координатор групи експертів за напрямом   “Нейрохірургія”  управління охорони здоров’я Волинської обласної  державної  адміністрації Іван Бобрик.

На завершення засідання представники Товариства з обмеженою відповідальністю ”Медстар Солюшенс” презентували присутнім пропозиції щодо впровадження обласної телемедичної системи та ”Системи обліку і моніторингу рецептів ”еРецепт” за програмою”Доступні ліки”.