Засідання підсумкової колегії управління охорони здоров’я облдержадміністрації

Начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Ващенюк провів засідання колегії УОЗ, яке відбулося 14 лютого. В засіданні колегії взяли заступник голови обласної ради Роман Карпюк, голова постійної комісії обласної ради з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я людини, материнства та дитинства Олександр Зінчук, головні лікарі ТМО, ЦРЛ, ЦМЛ, обласних лікувально-профілактичних закладів, центрів первинної медико-санітарної допомоги, директори медичних коледжів.

Про стан діяльності галузі охорони здоров’я області у 2016 році та виконання основ законодавства щодо реформування галузі доповів начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Ващенюк. Велику увагу доповідач приділив фінансовому забезпеченню галузі в поточному році, використанню бюджетних коштів закладами охорони здоров’я.[ngg_images gallery_ids=”44″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” images_per_page=16 ] Так, за його словами, зусилля управління у минулому році були спрямовані на зміцнення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я, оснащення їх медичною апаратурою, запровадження нових форм роботи і передового досвіду, наближення первинної медико-санітарної допомоги до населення. Також посадовець акцентував увагу на основних напрямках роботи на 2017 рік:

  • запровадження нової моделі фінансування для первинної медичної допомоги;
  • створення госпітальних округів;
  • запровадження національної системи реімбурсації лікарських засобів для визначеного переліку медичних станів;
  • удосконалення функціонування первинної медико-санітарної допомоги відповідно до стратегії МОЗ України та заходів Світового Банку;
  • удосконалення функціонування закладів охорони здоров’я в складі об’єднаних територіальних громад області;
  • посилення роботи щодо проведення закупівель лікувальними закладами в системі «ProZorro».

В обговоренні діяльності галузі охорони здоров’я області у 2016 році долучилися головний лікар обласної клінічної лікарні Іван Сидор, який повідомив присутнім про відкриття центру слуху і мови, центру артроскопії, впровадження новітніх технологій в проведенні операцій, Сергій Коновал –  головний лікар Луцької центральної районної лікарні, Віталій Шахраюк – голова обкому профспілки працівників охорони здоров’я України у Волинській області, Люмила Сидорук – головний лікар центру первинної медико – санітарної допомоги Маневицького району, Микола Якимчук – начальник управління охорони здоров’я Луцької міської ради. Члени колегії зазначили, що незважаючи на позитивну динаміку в окремих показниках роботи, є ряд проблемних питань. Основною проблемою в охороні здоров’я є необхідність зміни існуючої законодавчої бази, відсутність адміністративної реформи, оновлення нормативної бази щодо діяльності лікувально-профілактичних закладів, фінансове забезпечення галузі.

На засіданні колегії також виступили заступник голови обласної ради Роман Карпюк, голова постійної комісії обласної ради з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я людини, материнства та дитинства Олександр Зінчук, які подякували медикам за проведену у минулому році роботу, висловили сподівання на подальшу плідну співпрацю, пообіцяли і надалі підтримувати галузь охорони здоров’я області.

Начальник управління охорони здоров’я Ігор Ващенюк закликав працівників галузі спрямувати всі зусилля на виконання пріоритетних завдань галузі та забезпечити населення області  якісною і доступною медичною допомогою.