Засідання присвячене Всесвітньому дню боротьби з цукровим діабетом

В залі засідань управління охорони здоров’я Волинської обласної державної адміністрації  на запрошення громадської організації соціального захисту «Волинська спілка діабетиків» відбулось засідання присвячене Всесвітньому дню боротьби з цукровим діабетом. В якому прийняли участь  перший заступник міського голови Тарас Яковлев, начальник управління охорони здоров’я міської ради Микола Якимчук , головний позаштатний ендокринолог управління охорони здоров’я облдержадміністрації, завідувач ендокринологічного відділення обласної клінічної лікарні Лариса Джанкарашвілі та лікарі-ендокринологи центрів первинної медико-санітарної допомоги міста.

Тарас Яковлев під час виступу розповів людям з цукровим діабетом про виділення коштів з місцевого бюджету даній категорії населення, можливості на 2017 рік та побажав здоров’я і оптимізму присутнім.

Микола Якимчук повідомив, що, на жаль, кількість хворих на цукровий діабет не зменшується. На диспансерному обліку у ендокринологів міста перебуває 6256 хворих цукровим діабетом,  на даний час – 1 вагітна, 45 дітей від 0 до 18 років, з них вперше виявлено – 7, з ускладненнями 2431 усіх хворих.  На сьогоднішнішній день керівництвом МОЗу озвучено, що у 2017 році планується відшкодування вартості ліків за пільговими рецептами хворим на цукровий діабет ІІ-го типу.

У м. Луцьку  хворі забезпечуються інсуліном за рахунок обласного бюджету централізовано згідно заявок лікарів-ендокринологів центрів первинної медико-санітарної допомоги. Завдяки тому, що у кінці 2015 року за кошти, перерозпреділені з обласного бюджету, кожен Центр ПМСД і дитяча поліклініка закупили  препарати інсуліну і таблетовані цукрознижуючі препарати на суму 199 тис. грн., у першому кварталі 2016 року вдалося утримати ситуацію, щодо забезпечення пацієнтів хворих цукровим діабетом, на належному рівні.  

Сумісна робота органів виконавчої влади, громадських організацій, організаторів охорони здоров’я, лікарів-ендокринологів та хворих на цукровий діабет дасть можливість забезпечити надання якісної медичної допомоги цій категорії громадян.