Засідання робочої групи з питань АКСМ у галузі контролю над туберкульозом

25 листопада 2019 року в актовій залі КП «Волинський обласний фтизіопульмонологічний медичний центр» Волинської обласної ради під головуванням генерального директора Івана Нискогуза відбулося засідання Волинської  обласної групи з питань АКСМ у галузі контролю над туберкульозом. В роботі АКСМ групи  взяли участь голова Волинської обласної ради І.Вахович, т. в. о. директора КП «Волинський обласний центр громадського здоров’я» С.Новосад, медичний директор КП «Волинський обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом» Н.Орлецька, міжрегіональний координатор проекту за програмним напрямком «Забезпечення медико-соціального супроводу хворих на ТБ та МР ТБ. Формування прихильності до лікування ТБ» Волинської обласної організації Товариства Червоного Хреста України Н. Домбровська, був запрошений в. о. заступника начальника Луцького відділу поліції ГУНП у Волинській області Ю. Сидорук та інші.

На засіданні розглянуті та обговорені питання: про транспортування біологічного матеріалу  з пунктів збору мокротиння для проведення молекулярно-генетичної діагностики на туберкульоз у Волинській області  на  2020-2022 роки як необхідного та обов’язкового елементу якісної послуги з виявлення та діагностики туберкульозу; охорона праці працівників КП «ВОФМЦ» та забезпечення належних умов перебування пацієнтів у стаціонарі, що відповідають вимогам інфекційного контролю з туберкульозу.

І. Нискогуз коротко охарактеризував епідеміологічну ситуацію в області та акцентував увагу на неврегульованості, а часто і конфронтації нормативних документів та значному  недофінансуванні заходів з раннього виявлення туберкульозу. Розповів, що найближчим часом заплановане встановлення трьох систем GeneXpert у м. Ковель, м. Володимир-Волинський та смт. Маневичі, вказавши основну проблему – відсутність фінансування на транспортування мокроти.

Медичний директор Н. Чурсіна розповіла про проблеми та можливі шляхи вирішення ефективного використання молекулярно-генетичних методів діагностики туберкульозу на первинному рівні в Україні.

Окрім того, генеральний директор розповів про охорону праці працівників КП «ВОФМЦ» та умови перебування пацієнтів у закладі, що є складовою моделі лікування орієнтованої на потреби людей.

За результатами заслуховування та обговорення інформації АКСМ група вирішила рекомендувати управлінню охорони здоров’я Волинської обласної державної адміністрації підготувати пропозиції щодо наявності підстав для розроблення програми по транспортуванню біологічного матеріалу  з пунктів збору мокротиння для проведення генетичної діагностики на туберкульоз у Волинській області  на  2020-2022 роки та надати їх в обласну державну адміністрацію для отримання розпорядження на підготовку проекту програми, а також рекомендувати  Волинській обласній раді продовжити фінансування робіт по проведенню капітального ремонту лікувального корпусу за адресою м. Луцьк, вул. Львівська, 50.