Зниження рівня захворюваності на грип

За даними оперативного моніторингу станом на 26 лютого 2016 року спостерігається зниження рівня захворюваності грипом та гострими респіраторними вірусними інфекціями серед населення області і він є нижчим від епідемічного порогу на 1%. Кількість випадків тяжких гострих респіраторних інфекцій протягом останнього тижня зменшилась на 40%, кількість пневмоній – на 42%, нових повідомлень про померлих не поступало. Число госпіталізованих хворих зменшилась на 38%, в тому числі дітей на 30%. При цьому протягом 22-29 лютого темпи зниження захворюваності дещо сповільнилися. Аналіз захворюваності свідчить про збільшення серед хворих частки дітей з 58 до 63%.

На фоні зниження захворюваності грипом та гострими респіраторними вірусними інфекціями залишаються перевищеними епідемічні пороги в 2 районах області, а саме в: Ковельському на 4,2%, Горохівському на 7,4%.

Поновлено навчання в усіх дитячих навчальних закладах, всього обмежувальні заклади застосовувались у 641 навчальному закладі.

За оперативними даними з початку епідемічного сезону (28.09.2015 – 26.02.2016 року) в області зареєстровано майже 130 тис. хворих на грип та ГРВІ, перехворіло 12,2 % населення.

Із загальної кількості захворілих понад 60 % становлять діти віком до 17 років, перехворіло 31 % дитячого населення. За цей же період госпіталізовано 4,3 тис. хворих, 66% з яких діти до 17 років.

Всього з підозрою на грип в області померло 10 осіб. У 5 випадках виділено грип А (Н1N1), у 4 грип А.

Проведений аналіз летальних випадків показав, що за медичною допомогою своєчасно звернулася 44% померлих, 55% належали до груп ризику по супутніх захворюваннях, всі померлі не щеплені проти грипу.

За даними вірусологічної лабораторії ДУ «Волинський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» протягом епідсезону захворюваності на грип проведено вірусологічні дослідження 273 зразків матеріалу. В тому числі методом ПЛР досліджено 128 зразків від хворих з підозрою на грип, отримано 33 позитивних результати (29 зразків – виявлено пандемічний грип А(Н1N1), 4 – грип А).

З 40 тижня 2015 року (початок епідемічного сезону грипу) Держсанепідслужбою області проводиться щотижневий оперативний моніторинг епідемічної ситуації щодо захворюваності грипом та гострими респіраторними вірусними інфекціями, а з моменту загрози ускладнення епідситуації – щоденний моніторинг.

Запроваджено щоденний моніторинг епідемічної ситуації в дитячих навчальних закладах районів та міст області, профтехучилищах, середніх та вищих учбових закладах для своєчасної діагностики епідускладнення в цих закладах та прийняття обмежувальних заходів щодо запобігання поширенню інфекції.